T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Emniyet Bu oyunu Çok Sevdi

 

Elmadağ Belediyesi Kent Tiyatrosu’nun ilk oyunu olan ‘Harmanyeri 1915’  beş günde beşinci kez perde dedi. Yoğun talep genç tiyatrocuları sevindiriyor; şevklerine şevk katıyor.

Elmadağ Belediyesi Kent Tiyatrosu’nun genç tiyatrocuları başarıdan başarı koşuyor. Başarılarıyla teşekkür üzerine teşekkür alıyorlar. Daha öncesinde Elmadağ ve Eskişehir’de sahne alan oyunları bu sefer de Emniyet Teşkilatı Mensupları Hanımları Yardımlaşma Derneği Ankara Şube Başkanlığı (EMHAYAD) işbirliğiyle, Büyükşehir Belediyesi Büyük Tiyatro Salonu’nda sahne aldı.

EMHAYAD işbirliği ile oynanan oyunu izlemeye gelen Ankara İl Emniyet Müdürü Orhan Özdemir, Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Balamir Gündoğdu, Gazi Üniversitesi’nin emekli öğretim üyelerinden şair ve yazar Mustafa Firengiz, Türk Halk Müziği sanatçılarından Gülten Benli, emniyet amirleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Tiyatro oyunu öncesi etkili konuşması ve Çanakkale adlı şiiri farklı yorumuyla okuyan emekli öğretim üyesi Mustafa Firengiz, konukları geçmişe geri götürdü. Genç tiyatrocuların oyununa bir sahnede türküsüyle katılan, etkili sesiyle davetlileri duygulandıran Türk Halk Müziği Sanatçılarından Gülten Benli yoğun alkış aldı.

Çoğu lise öğrencisinden oluşan tiyatro ekibinin sorunsuz ve kaliteli bir şekilde oyunu sergilemesi davetlilerden yoğun alkış aldı.

Plaketler Sahiplerine Ulaştı

Oyun sonunda bu kadar iyi bir oyun ve sahne kabiliyeti beklemediğini ifade eden Ankara İl Emniyet Müdürü Orhan Özdemir,” Bu kadar iyi bir performansı sergileyen genç oyunculara teşekkür ediyorum. Sergiledikleri oyundan dolayı teşekkür ediyorum.” Dedi.

Oyun sonunda Orhan Özdemir, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Balamir Gündoğdu, Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, Gazi Üniversitesi emekli öğretim üyesi Mustafa Firengiz, Türk Halk Müziği Sanatçısı Gülten Benli ve Harmanyeri 1915 adlı oyunu yöneten Umut Sarıaslan’a plaket takdim etti. Oyuna yoğun programı nedeniyle katılamayan Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin’in plaketini Basın Sorumlusu Adem Aladağ aldı.

Genç Yeteneklere Karanfil

Plaketlerin takdim edilmesinden sonra 30 kişilik tiyatro ekibine çeşitli hediyeler verilirken tiyatroculara ikişer adet karanfil verildi. Gençlerin oyunu çok iyi işlemeleri ve seyircilere iyi bir şekilde aktarmaları gençlere yönelik özel teşekkürleri de beraberinde getirdi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr