T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Gülüşümüze Güveniyoruz

 

Elmadağ’da hizmet veren Elmadağ Diş Tedavi ve Protez Merkezi Resmi açılışını kalabalık bir heyetle gerçekleştirdi.

Sağlık Bakanlığı Mamak Ağız ve Diş Sağlığı Elmadağ Diş Tedavi ve Protez Merkezi Resmi açılışı Ankara İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr Mustafa Aksoy, müdür yardımcıları Dr. Halil Kara, Dr Erhan Önal, Mustafa Taşkın’ın katılımıyla gerçekleşti.

Açılışa ev sahibi olarak Elmadağ Kaymakamı Ejder Sarıçiçek, Belediye Başkanı Gazi Şahin, Cumhuriyet Başsavcısı Erdal Demir, İlçe Müftüsü Yusuf İzzettin Kara, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Resmi açılışta kurdele kesmeden önce İlçe Müftüsü Yusuf İzzettin Kara öncülüğünde dua edildi. Duanın ardından kurdeleyi kesen heyet Elmadağ Diş Tedavi ve Protez Merkezi’ni resmen açmış oldu.

Açılış sonrası verilen kokteylde konuşan Ankara İl Sağlık Müdürü Uzm Dr. Mustafa Aksoy, “Hizmetin buraya gelmesinde Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin’in yoğun çabaları göz ardı edilmemelidir.” Dedi.

Günlük 120- 150 Hasta Geliyor

Diş Merkezi Başhekimi Selda Demirköprülü, 5 diş ünitesi ve bir çocuk ünitesi ile toplamda 6 ünitesi olan merkeze günde ortalama 120 ile 150 arası hasta geldiğini belirterek vatandaşların bu hizmetten son derece memnun olduklarını ifade etti.

Dt. Demirköprülü çocuk ünitesi ile çocukların çizgi film izleyerek diş muayenelerini olduklarını, diş merkezinin çocuklara bu tarzdaki hitabının dişçiye gitme korkusunu yenmede önemli bir husus olduğunu kaydetti.

Açılış sonrasında hastalara ve çevredeki vatandaşlara diş macunu hediye edildi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr