T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Kentsel Gelişim

 

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, Elmadağ ilçesinin vizyonuna yönelik değişim ve gelişimleri teknik sorumlulara yönelik düzenlediği toplantıyla masaya yatırdı.

Elmadağ ilçesinin iskan ve ruhsat durumunu mimarlarla değerlendiren Başkan Gazi Şahin, kent çehresinin sosyal ve yapı yönünden gelişmesi için yapılması gerekenleri ve Elmadağ Belediyesi’nin bu yönde sağladığı kolaylıkları Elmadağ’da faaliyet gösteren Mimari Büro Temsilcilerine anlattı.

Bir çok konunun görüşüldüğü ve yaklaşık iki saat süren toplantıda mimari büro temsilcilerine iskan ve ruhsat durumundaki kolaylıklar anlatıldı.

Olumlu Bir Süreç

Toplantıda kolaylıkları sıralayan Başkan Gazi Şahin temsilcilere hitaben şunları aktardı:
İskanı olmayan eski yapılar hakkında 1970 ve 2001 tarihleri arasında inşa edilen yapılardan yol katılım bedeli alınmayacak ve projeler bazında da bahsi geçen tarihler arasındaki mevzuat ne ise o tarihlerdeki mevzuat uygulanacaktır. Ekstradan belge talep edilmeyecektir. Yeni İnşaat ruhsatı ve yapı kullanım iskan belgesi için talep edilen belgeler istenmeyecek 1970 ile 2001 tarihleri arasındaki mevzuat uygulanacaktır.

Kentsel gelişim adına önemli kolaylıkların sağlandığı toplantıdan memnun bir şekilde ayrılan mimari büro temsilcileri sağlanan kolaylıkların kendileri için çok olumlu bir süreç oluşturacağını kaydettiler.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr