T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Nevruz Ateşi Eğlenceyi Körükledi

 

Ankara Üniversitesi Elmadağ Meslek Yüksek Okulu’nda Nevruz coşkusu yaşandı. Coşkuya Elmadağ Protokolü dahil oldu.

Meslek Yüksek Okulu Öğrencileri’nin organize ettiği Nevruz kutlaması coşkulu bir şekilde başladı ve coşkuyla sona erdi. Ev sahipliğini Okul Müdürü Prof. Dr. Ayhan Şerbetçi’nin yaptığı organizasyona Elmadağ Kaymakamı Ejder Sarıçiçek, Belediye Başkanı, Gazi Şahin ve daire amirleri katıldı.

Coşku öncesi konuşma yapan Prof. Dr Ayhan Şerbetçi, Nevruz’un yeni gün anlamına geldiğini ve birçok noktada coşkuyla kutlandığına dikkat çekti. Prof Dr. Şerbetçi,” Gençlerimizle bugünde nevruzu kutlamayı münasip bulduk. Bahar mevsimi ile dostluğun ve kardeşliğin pekişmesi isteğini siz değerli konuklarımızla ve öğrencilerimizle paylaşıyor iyi eğlenceler diliyorum.” Dedi.
 

Şerbetçi’nin konuşmasının ardından mikrofonu alan Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, “Bahar mevsiminin habercisi olan Nevruz’un ülkemizi barış ve huzur getirmesi en önemli arzumuzdur. Yeni Gün’ün yeni umutları da beraberinde getirmesi isteği ile bende iyi eğlenceleri diliyorum” dedi.

Kaymakam Ejder Sarıçiçek’in de nevruzun anlamına değinen kısa konuşmasının ardından eğlenceye başlayan öğrenciler barış ve sevgi dolu günlerin her zaman olması isteğinde olduklarını belirterek eğlencelerine başladılar.

Altını Bulma Çabası

Yumurta taşıma ve halat çekme yarışına katılan öğrencilerin tepsi içerisindeki madeni paraya bulma çabaları konuklar arasında gülüşmelere sebep oldu.  Madeni parayı bulan öğrenciler ödülleri olan küçük altını Başkan Gazi Şahin’den aldılar. Mutlu eğlenceyle başlayan gün öğrencilerin nevruz ateşinin üzerinden atlamaları ile birlikte eğlenceli bir şekilde son buldu.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr