T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Ödevimiz ‘İdarecileri Anlamak’

 

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin’i dönem ödevini tamamlamak amacıyla ziyaret eden Cebeci Kız Meslek Lisesi öğrencisi İpek Keskin, Şahin’le röportaj yaptı.

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin’i makamında ziyaret eden lise öğrencisi İpek Keskin, Dil Anlatım dersinin dönem ödevini Başkan Gazi Şahin’le çalışarak tamamladı.

İdarecileri anlamaya yönelik ödevin tamamlanması hususunda Başkan Gazi Şahin’le röportaj yapan lise öğrencisi İpek Keskin, ilk olarak Başkanı Şahin’i tanımaya yönelik sorular yöneltti. Sorduğu sorulara cevaben yeni sorular üreten lise öğrencisi Keskin, “ Tanımak için; yaşı, hobileri, fobileri, beğenileri, genelde nasıl vakit geçirildiği ve nelerden hoşlanıldığı, nelerden hoşlanılmadığı gibi sorular yeterli oluyor. Bundan sonraki aşama ise analiz etmek derinlere inmek ve anlamak.” Diye konuştu.

Keşkeler değil olanı değerlendirmek

Lise Öğrencisi Keskin, 30’a yakın sorduğu sorulardan beğendiği en güzel cevabın ‘Keşke bunu yapsaydım ya da keşke bunu yapmasaydım dediğiniz oldu mu?’ sorusuna verilen yanıtın olduğunu belirtti.

Öğrencinin sorusuna keşkeler benim hayatımda rol oynamaz olanı değerlendiririm diye cevap veren Başkan Şahin, yalan söylemenin insan hayatını olumsuzluklara yönlendiren en önemli davranış biçimi olduğunu söyledi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr