T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Okuyoruz ve Eğitimi Seviyoruz

 

Elmadağ’da Eğitim Sevenler Derneği (ESEV) üyeleri bir grup tarafından kurulan ve maddi imkanları sınırlı olan, okumaya ve akabinde gelişmeye hevesli olanlara hitap edecek bir okuma salonu açıldı.

Elmadağ’da eğitime ve kültürü destek olmak amacıyla faaliyette bulunan okuma salonunun açılışında çok sayıda isim bir arada bulundu. Açılışa Elmadağ Kaymakamı Ejder Sarıçiçek, Belediye Başkanı Gazi Şahin, iş adamları Hamit Gündoğan, Osman Göktaş ve çok sayıda eğitim sevdalısı katıldı.

Açılış esnasında konuşan Okuma Salonu Müdürü Alper Erkan, amaçlarının maddi imkan yönünde zayıf olan öğrencilere fırsat eşitliğini yakalatmak olduğunu söyledi. Erkan’ın konuşmasının ardından konuşma yapan Elmadağ Kaymakamı Ejder Sarıçiçek ise okuma salonu ile ilçenin eğitim seviyesinin yükselmesi yönünde beklentilerinin olduğunu vurguladı. Sarıçiçek,” Okuma salonu ile anadolu ve fen liselerine daha çok öğrenci gönderilmesi için bir fırsat oluşmuştur.” Diye konuştu.

Alkışa layık bir açılış

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin ise öğrencilerin ve kendini geliştirmek isteyenlerin bu imkanı iyi değerlendirilmeleri gerektiğini söyledi. 140 öğrencinin üç derslikte eğitim gördüğünü belirten Şahin, 5. 6. 7. ve 8. sınıfların okuma salonunda faydalandığı bilgisini aktararak emeği geçenlerin alkışa layık olduğuna dikkat çekti.

Bir müddet okuma salonunda bulunan heyet Okuma Salonu Müdürü Alper Erkan’dan bilgi aldı. Heyet okuma salonunun hayırlı olması yönünde ortak temennilerde bulundular.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr