T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Ankara’yı Tanıtmak

 

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin’i makamında Turizm ve Tanıtma Platformu (TUTAP) Genel Başkanı Fikret Yıldız ziyaret etti.

Başkan Gazi Şahin’i Genel Başkan Yardımcısı Gültekin Durkan, TUTAP Koordinatörü Zeliha Kuşçu ile birlikte ziyaret eden Genel Başkan Fikret Yıldız Ankara’nın hem ülke içerisinde hem de yurt dışında etkin bir şekilde tanıtılması faaliyetlerini ve bunun için yapılması düşünülen çalışmaları görüştü.

Ziyarette Ankara’nın genel tanıtım faaliyetleri hakkında geniş kapsamlı çalışmaların yapılması görüşülerek, çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulunuldu. Ankara ve ilçelerinin tanıtımı için uçuş mantığı ile çekilen görüntülerin tanıtım formatı şeklinde hazırlanarak belgesel biçiminde filminin çekilmesi konuşuldu.

Çekilmesi düşünülen filmin 120 farklı ülkede yayınlanması içinde çalışmaların başlatılacağı ve bu hususta Avrupa’daki sivil toplum örgütleri ve büyükelçilerle görüşüleceği belirtildi.

TUTAP heyeti ile Ankara’nın bir Roma gibi bir Paris ya da Londra tanıtılması konusunda hem fikir olduğuna belirten Başkan Gazi Şahin, projenin önemli olduğunu bu projenin destek görmesi gerektiğini belirtti.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr