T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Personelden Örnek Davranış

 

Elmadağ Belediye Salonu’nda Ankara Kızılay Kan Merkezi sağlık heyeti kan bağışını kabul etti. Kan bağışında ilk bulunanlar ise belediye çalışanları oldu.

Türk Kızılayı’nın Başkan Gazi Şahin’in çabaları neticesinde Elmadağ’da periyodik hale getirdiği kan bağışı kampanyası bağış çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda 2010 yılının Elmadağ’daki ilk kan bağışını gerçekleştiren Kızılay yetkilileri ilginin yüksek olduğunu söylediler.

Halkın desteği önemli

Ankara Kızılay Kan Merkezi hekimlerinden Özlem Timur, sağlıklı her vatandaşın 3 ay ara ile kan bağışında bulunmalarının hem kurtaracakları canlar açısından hem kendi sağlıkları açısından önemli olduğunu kaydetti. Doktor Özlem Timur,”18 – 65 yaş arası sağlıklı vatandaşların kan bağışında bulunmaları toplumumuz açısından önemlidir. Nerde, ne zaman, nasıl bir felaket olacağı belli değildir. Kızılay olarak biz her duruma hazır bulunmalıyız. En büyük destekçimiz ise vatandaşlardır.” Diye konuştu.


İnsulin kullanmayan şeker hastalarının ve tansiyon hastalarının da kan verebileceklerini, kan vermeden önce gerekli kontrollerin yapıldığını kaydeden Özlem Timur, desteklerinden dolayı Gazi Şahin’e teşekkür ederek kan bağışı kampanyalarının Elmadağ’da bundan sonraki dönemlerde de devam edeceğini söyledi.

 

 


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr