T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Polis Günü’nde Şehitlerimiz Unutulmadı

 

Elmadağ’da Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluş yıl dönümü sebebiyle bir tören düzenlendi. Elmadağ Hükümet Konağı’nda düzenlenen törene Elmadağ Kaymakamı Ejder Sarıçiçek, Belediye Başkanı Gazi Şahin, İlçe Emniyet Müdürü Adem Arslanoğlu ve emniyet mensupları katıldı.

Türk Polis Teşkilatı’nın 165. kuruluş münasebetiyle yapılan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla başladı. Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasının ardından günün anlam ve önemine değinilen konuşmalar yapıldı.

Törende polisin toplumun huzuruna sağladığı hizmetlerin önemine vurguda bulunularak Polis Günü sebebiyle yapılan resim ve yazılan kompozisyonlardan dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler takdim edildi.

Dereceye giren öğrencilere hediyelerini veren Elmadağ Kaymakamı Ejder Sarıçiçek ve Belediye Başkanı Gazi Şahin öğrencileri tebrik ederek öğrencilerle fotoğraf çekindi.

Şehit kızının babasına özlemi

Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 165. yılında yazdığı şiirle törene katılanlara duygulu anlar yaşatan Şehit Polis Memuru Sedat Işık’ın kızı Mine Işık törene katılanlardan alkış aldı.

1999 yılında Siirt’te bir trafik kazası neticesinde babasını kaybettiğini ifade eden 12 yaşındaki Mine Işık, “Aylardan Nisan” adlı şiiri ile babasına duyduğu özlemi şiir diliyle kaymakama, belediye başkanına ve emniyet mensuplarına aktardı.

Şehit Kızı Mine Işık’ın şiirinden sonra şehitler için Elmadağ Esentepe Camii’nde Mevlit okundu.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr