T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
2009 Yılı Faaliyet Raporu Meclisten Geçti

 

Elmadag Belediyesi 2009 yili faaliyet raporunda bir ilki gerçeklestirdi. Faaliyet raporu kitap haline dönüstürüldü.

Elmadag Belediyesi aylik olagan toplantisinda 2009 yili faaliyeti oy çoklugu ile kabul edildi. Faaliyet raporunu inceleyen meclis üyeleri giden yilda yapilan çalismalari degerlendirdi.

Giden yilda yapilan çalismalarin agirlikli olarak görüsüldügü toplanti da faaliyetler ile ilgili olarak degerlendirmede bulunan Baskan Gazi Sahin, bir yil içerisinde birçok karar alindigini ve bu kararlarla ilgili çalismalarin meyvelerini vermeye basladigini ifade etti.
 
2009 yili içerisinde Elmadag’in farkli kategorilerde atilimlar gerçeklestirdigini söyleyen Sahin, sözlerini söyle sürdürdü:

Ilçemize yönelik bir yil içerisinde birçok hizmeti ayni anda yaptik. Belediye binamizi kaliteli hizmete hazirladik. Birçok birim olusturduk. Kadememizi ayni çati altinda toplayip is verimini arttirdik. Is barisi ve iç baris adi altinda isçilerimizin geçmise ait ödemelerini yapmaya basladik. Yine geçmisle ait belediyemiz ile davali olan kurum ve kurulus ve sahislarla baris yoluna giderek 400’e yakin davayi 100’e indirdik. Park bakim çalismalarini yapip iki adet kosu yolunu tamamladik. Ilçemize, Büyüksehir Belediyemizce 27.000 ton asfalt döküldü. Aile Yasam Merkezi ve Gençlik Merkezi’ni ilçemize getirtme adina birçok çalisma içerisinde bulunduk. ASKI aritma tesisi yapim çalismalari devam etmektedir. Ilçemize bir polis karakolu kazandirdik. Egitim – kültür adina birçok çalismada bulunup okullarimizin tadilatlarini gerçeklestirdik. Egitim- kültüre ait Kent Tiyatrosu’nu kurduk. Orkestra ve folklor ekibini kuruyoruz. Elmadag Kültür ve Sanat Dernegi ‘ne (EKSED)bina tahsis edip çesitli kurslarin düzenlenmesine katki sagladik. Halkimiza yönelik birçok saglik taramasi ve Evde Bakim Hizmeti baslattik.” Diye konustu.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr