T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Elmadağ’da Anlamlı Buluşma

 

Elmadag’da baslatilan ve on binlerce fidani toprakla bulusturan “Bir Yavrunda Agaç Olsun”  adli kampanya, isim sahibi ögrenciyi diz üstü bilgisayarla bulusturdu.

Elmadag’da Mart ayi içerisinde baslatilan fidan dikme kampanyasi tamamlandi. Tespit edilen bölgelere yapilan fidan dikme kampanyasi neticesinde Elmadag’in oksijen orani artarken kampanyaya isim bulan Gümüspala Ilk Ögretim Okulu 3. sinif ögrencisi Anil Umut Küçükseymen de hediyesini aldi.

Kampanya tanitim asamasinda Baskan Gazi Sahin’den diz üstü bilgisayar sözü alan ilkögretim ögrencisi, böyle güzel ve gelecek vaat eden bir projenin isim sahibi olmasinin kendisi için önemli oldugunu söyleyerek tüm yetiskinleri ve ögrencileri fidanlari korumaya ve fidan sayisini artirmaya yönelik faaliyetler içinde bulunmaya davet etti.

Kampanya neticesinde ilçeye yesili kazandirma adina ve yesili koruma adina çok önemli bir girisimin saglandigini ifade eden Elmadag Belediye Baskani Gazi Sahin “ilçemiz açisindan en önemli konulardan birine özel ilgi gösterdik. Birlik olduk. Elmadag’imizin yasanilabilir bir sehir olmasi için el birligi ile çalistik. Topragi fidanla bulusturduk. Ilçemizin yesil alan oranini arttirmak için tüm firsatlari degerlendirip çalisiyoruz.” Dedi.

Yesil alan çalismalarina çogu zaman kendisinin de katildigini ifade eden Baskan Sahin, genel olarak hayati bir öneme sahip konunun sahipsiz birakilmadigini hep desteklendigini, yesile gereken sevgi ve sayginin gösterildigini söyledi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr