T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Bilgiye Koşuyoruz

 

T.C Kültür ve Turizm Bakanligi ile Elmadag Belediyesi el ele vererek bilgi toplumuna kucak açti. Hasanoglan’a 17 Nisan 1940 Halk Kütüphanesi açildi.

Elmadag’in Sosyal ve Kültürel yapisina büyük katki saglayan ve ismini Köy Enstitülerin kurulus tarihi olan 17 Nisan 1940 tarihinden alan 17 Nisan 1940 Halk Kütüphanesi büyük bir cosku içerisinde açildi.

Kütüphanenin açilisina Kültür ve Turizm Bakanligi Müstesar yardimcisi Senay Baser, Elmadag Belediye Baskani Gazi Sahin, Kütüphaneler ve Yayimlar Genel Müdürü Onur Bilge Kula, okul müdürleri, ögrenciler ve çok sayida vatandas katildi.

Gazi Sahin,”Bilgi toplumunun alt yapisini olusturuyoruz.”

Açilista Konusan Belediye Baskani Gazi Sahin, Bilginin önemine vurguda bulunarak sunlari kaydetti:

Zamana uyum saglama yalnizca bilgi ile olur. Bilgi toplumunun alt yapisini saglamis olan ve bilgiye kucak açan toplumlar gelisime ayak uydurup çagin gereklerini zamaninda en uygun bir sekilde yapabilirler. Biz bunlarin bilincindeyiz. Insanimiz bilgiyi, kültürü istiyor. Bunu talep eden bir vatandasimiz oldu. Ve bana parklarin eskiyecegini yapilan çalismalarin daima yenilenme gereksinimi duyacagini ifade etti. Ve kütüphane istegini vurguladi. Kütüphanede yetisenlerin edindikleri bilgi ve kültürü daima ve her zaman yayacaklarini; bir sürece dahil olacaklarini kitaptan bilgiden olusan kazancin hiç bitmeyecegini belirtti.

Senay Baser, kütüphaneler yayginlasacak

17 Nisan 1940 Halk Kütüphanesi açilisinda bulunmanin kendisi için keyif verici oldugunu aktaran Müstesar Yardimcisi Senay Baser,”  Bilgili olmak için kitap okumak lazim. Bilgiye her kesimin her zaman ihtiyaci vardir. Biz bu ihyaci karsilamak amaciyla bakanligimiz nezdinde birçok kütüphane açilmasini saglamak amacindayiz. Hasanoglan’in kültürel yapisi geçmise dayanmaktadir. Köy Enstitüleri sayesinde burada basarili çalismalar olmustur.” Diye konustu

Kütüphanenin açilisinda sonra davetliler Türk Halk Müzigi ezgileri esliginde bir süre sohbet ederek kütüphanede incelemede bulundular.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr