T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Temiz Elmadağ

 

Büyüksehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Baskanligi dezenfekte ve ilaçlama ekipleri Elmadag’da bulunan tüm camileri ve okullari dezenfekte ediyor. Ekipler ayrica karasinek ve sivrisineklere karsi ilaçlama yapiyorlar.
 
Elmadag ‘da bulunan tüm okullara ve camileri yönelik dezenfekte islemlerini titizlikle sürdüren ekipler,  ilçe içerisinde bulunan camilerin ve okullarin tuvaletleri ile gereksinim duyulan bölgeleri dezenfekte ediyorlar. Bütün okullari ve camileri kapsayacak olan bu çalismanin dört ayri ekiple yapildigi belirtilirken, karasinek ve sivrisineklerin üreyebilecekleri alanlara yönelik de ilaçlama faaliyetleri yapiliyor.

Çevre Bilinci Pekistiriliyor.

Ilçe içerisinde yapilan hijyenik çalismalar, bakima alinan ve yapilan park çalismalarinin Elmadag için daha iyi yasam kosullarinin olusturulmasi yönünde atilan ilk adimlar oldugunu belirten Baskan Gazi Sahin, Elmadag’da çevre sagligi anlayisinin olusturuldugunu belirti.

Gazi Sahin,” Ilçemizde Hatip Çayi temizlenerek ilçe için olumsuz kokularin önüne geçildi. On binlerce fidan dikildi. Mevcut parklarin ve yesil alanlarin bakimi yapildi. Çamlik mesire alaninda yapilan düzenlemelerle çevre temizligi ve sagligi ön plana getirilmis oldu. Mezarliklarin bakim temizligi yapildi. Bunlar ilçemiz için bir baslangiçtir.” Diye konustu.

Elmadag için faydali olan tüm çalismalarin yapilmasi yönünde her türlü girisimde bulunduklarini belirten Baskan Gazi Sahin, çevre bilincinin pekistirilmesine yönelik sosyal kültürel çalismalara da önem verildigi belirtti.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr