T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Çevreci Meclis

 

Elmadag Belediyesi Çocuk Meclisi olagan toplantisini gerçeklestirerek önemli kararlara oy birligi ile ulasti. Çocuklarin meclisi yönetmesi parmak isirtacak nitelikteydi.

Elmadag Belediyesi Çocuk Meclisi Nisan ayi olagan toplantisi Meclis Baskani Hilal Ugurluel, meclis katipleri Sena Onaç ve Sinem Esaletli yönetiminde gerçeklesti. Olagan bir sekilde toplanan meclis oturumunda, çocuklarin meclisi demokratik kurallar çerçevesinde yönetmesi ve kararlarin uygulanmasi yönündeki net tavirlari meclis toplanti salonunda bulunan ve meclis çalismalarini takip edenler tarafindan takdirle karsilandi. 

Önceki oturumda alinan kararlarin özetlerinin okunmasi ve uygulamaya yönelik sarf edilen çalismalarin degerlendirilmesinin ardindan meclise sunulan yeni önergeler görüsüldü.

Çocuk Meclisi arastirmaci ve dogaya çok saygili

Çocuklarin arastirmalarimiz sonucu huzuruna sundugumuz diyerek meclis gündemini olusturan önergeleri görüsüldü.

Meclisin Her Okulda, Mahallede, Devlet Kurumlarinda atik pil, kagit ve plastiklerin toplanmasi için kutularin bulunmasi; Okul bahçelerinin temiz tutulmasi, okullara egitim ögretim sezonlarinda her konuda destek olunmasi ve taleplerin degerlendirilmesi, okullarin çevre düzenlemelerinin yapilmasi ve okullarda agaçlandirma çalismalarinin yapilmasi, dikilen agaçlarin korunmasi ile ilgili teklifleri oy birligi ile kabul edildi.

Çocuk Meclisi gündemdeki konularin görüsülmesini tamamlayarak bir sonraki toplantinin 9 Haziran 2010 Çarsamba günü saat 14.00 de yapilmasina karar vererek birlesime son verdi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr