T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Kermes’te Buluştular

 

Elmadag ‘da her yil geleneksek olarak düzenlenen Kur’an kurslari kermesinde ögrencilerin el emekleri göz nurlari görücüye çikti.

Elmadag Müftülügü’nün her yil organize ettigi Kur’an kurslari kermesine katilim bir hayli fazlaydi. Kermeste Elmadag Belediye Baskani Gazi Sahin, Elmadag Cumhuriyet Bassavcisi Erdal Demir ve Cumhuriyet Savcisi Mustafa Yildirim, Ilçe Milli Egitim Müdürü Saim Kus katildi. Daire amirlerinin de bulundugu kermeste davetliler kurs ögrencilerinin el emegi göz nuru emeklerini incelediler.
Birçok Kur’an kursu katildi
Elmadag esnafinin destek verdigi kermeste açilis kurdelesi kesildikten sonra Ilçe Müftüsü Yusuf Izzettin Kara bir konusma yapti. Kara, “2009–2010 ögretim programi dahilinde yapilan el isi ve çesitli yiyeceklerden olusan kermesimizin geliri ile Kur’an Kurslarimizda okuyan ögrencilerin ihtiyaçlarini karsilamak amaciyla düzenlenmektedir. Bu kermese Elmadag halkinin büyük destegi olmustur. Kermesimize merkezden 3 olmak üzere Hasanoglan, Yesildere ve Kayadibi kurslari da katilmistir.”dedi.
Kermes açilisinda el emeklerini inceleyen Baskan Gazi Sahin, ögrencilerin el islerini begendigini söyledi. Diger katilimcilarla bir süre kermesi gezen Sahin, çocuklari tebrik ederek kermesten ayrildi.

Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr