T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Sanayi Devinden Şahin’e Önemli Ziyaret

 

Elmadag Belediye Baskani Gazi Sahin’i CIMBOR-YIBITAS Türkiye Baskani Sefik Tüzün, Endüstri Direktörü Koçaga Türeoglu ve Elmadag Hasanoglan Fabrika Müdürü Hasan Yalçinkaya ziyaret etti.

2007 yilinda Türkiye pazarina Cimpor Yibitas olarak giren, çimento sektörünün öncü kuruluslarindan olan, sektöre dünya çapinda hizmet veren 4 kita ve 12 ülkede faaliyet gösteren Avrupa’nin önemli çimento kurulusu Cimpor Yibitas’in Türkiye Yetkilileri, Elmadag Belediye Baskani Gazi Sahin ‘e Makaminda bir ziyaret gerçeklestirdi.

Kriz etkisini yitiriyor. Yatirim ve istihdam artiyor

Türkiye’deki merkez ofislerinin Elmadag’a tasindigini aktaran Cimpor Yibitas Türkiye Baskani Sefik Tüzün, krizin etkisini kaybetmeye basladigini üretimlerinin arttigini söyledi. Sektördeki iyilesmenin mevsimsel olmadigi; Iç Anadolu, Karadeniz Dogu ve Güneydogu Anadolu bölgelerinde talepte artisin daha fazla oldugunu söyledi. Ihracatlarinda da artisin yasandigini aktaran Türkiye Baskani Sefik Tüzün, krizin etkisini kaybettigini rakamsal degerlerle anlatti. Sefik Tüzün,” 2009 yilinda yeni klinker hattimizin, Cimpor Yibitas Hasanoglan Ögütme ve Paketleme Tesisi içinde kurulup devreye girmesiyle, Cimpor Yibitas’in yillik klinker üretim kapasitesi 1,6 milyon tondan 2,4 milyon tona çikti. Bu yatirimimiz, Ankara pazarindaki durumumuzu güçlendirmenin ve Grubumuzun klinker ihtiyacini karsilamanin yani sira, bu bölgede ciddi bir istihdam imkaninin saglanmasina ortam olusturmustur. Ankara bölgemizdeki yerel idarecilerin her türlü imkani zorlayarak destek vermesi yüzümüzü güldüren bir diger unsurdu.  Bu idarecilerden Elmadag Belediye Baskani Gazi Sahin’e iyi niyetlerinden dolayi tesekkürlerimi sunuyorum. “ dedi ve istihdam ile ilgili sunlari kaydetti:

Türkiye'ye inaniyoruz

Klinker Hattinin kurulmasindan önce yaklasik 70 çalisanimiz istihdam edilirken, bugün 200 kisinin üzerinde bir istihdama sahip olmamiz istihdam artisinin açik bir kanitidir. Cimpor Yibitas Hasanoglan Çimento Fabrikasi, teknolojisi ve üretim kalitesi ile Türkiye’deki çimento sektörünün en modern ve en yeni tesislerinden biridir. Özellikle, Is Sagligi ve Güvenligi politikasi, çevreye karsi duyarli tutumu ve sosyal alandaki faaliyetlerinin yani sira, bölge ekonomisine olan katkilari ile alaninda örnek fabrikalardan biridir. Tüm dünyanin ekonomik kriz içinde oldugu bir dönemde 120 milyon Avro’luk bir yatirimin yapilmasi, Cimpor’un Türkiye’nin gelisme ve büyüme potansiyeline olan inancini ortaya koymaktadir. 2008 ve 2009 yillarindaki tüketim daralmasinin ardindan, 2010 yilinin ilk çeyreginde gördügümüz önemli talep artisi ve sektördeki iyilesme, yatirim kararimizin dogrulugunu ortaya koymaktadir

 17 ilde faaliyette bulunuyor

Cimpor Yibitas’in halen yaklasik 900 çalisaniyla beraber Türkiye’de 4 çimento fabrikasi, 2 ögütme ve paketleme tesisi, 16 hazir beton tesisi ve 2 agrega ocaginin bulundugu belirtilirken Iç Anadolu, Karadeniz ve Dogu Anadolu Bölgeleri’nde 17 ilde faaliyet gösterdigi belirtildi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr