T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Kültürümüz Lirikleşecek

 

Elmadag Belediyesi Bando ve Kent Orkestrasi, Seymen ve Folklor Ekibi kuruldu. 70 kisilik ögrenci grubundan olusan ekiple Elmadag’in kültürel faaliyetleri daha renkli ve kaliteli olacak.

Elmadag Belediye Baskani Gazi Sahin’in gayretleri ile Elmadag’in Sosyo-Kültürel yapisi büyük ilerleme kaydediyor. Baskan’in kültüre ve egitime yönelik çalismalari her kesim tarafindan takdirle karsilaniyor. Bu yöndeki çalismalarini sürdüren Baskan Sahin, Kent Tiyatrosu’nun gittigi her yerden basari ile dönmesinin sonucunu ögrencilere sahip çikmaya, destek olaya ve onlari yönlendirmeye bagladi.

Gençlerin en önemli destekçisi olma gayreti içerisinde imkanlarin zorlandigini belirten Baskan, simdide Elmadag Kent Orkestrasi ve Folklor Ekibi’ni ögrencilerle birlikte kurdu. Kurulan ekibin cevherleri ve cevherler olan çocuklari yönetecek olan egiticiler ile bir toplanti düzenleyerek egitim ve kültürel faaliyetlerin gelismisligin en önemli alt yapisini olusturduguna isaret etti. Toplantida ekibin çalismalari hakkinda ögrencilerle birlikte Baskan Sahin’e sunumda bulunan Ekip Koordinatörü Sefa Gürbüz, ekibin çok iyi isler basarmasi için gereken alt yapinin olusturuldugunu konusunda uzman 6 egitici ile kültürel faaliyetlerin en iyi sekilde halka aktarilacagini ifade etti.

Bizi bize anlatacagiz

Kurulan ekiple degerlerimiz, ögrencilerimiz tarafindan bize aktarilacak diyen Baskan Gazi Sahin, “Önemli günlerimizi bu ekibimizle kutlayacagiz, gelen konuklarimizi bu ekibimizle karsilayacagiz. Ilçemiz adina tüm güzel etkinliklerimizi kendi çocuklarimizla yasayacagiz.” Diye konustu.

Elmadag Belediyesi Bando ve Kent Orkestrasi veya Kent Tiyatrosu ekibine katilmak isteyenlerin basvuruda bulunarak ilçe içerisindeki sanat akimi içerisinde olabilecekleri kaydedildi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr