T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Uçurtmayı Vurmasınlar

 

Elmadag’da Maresal Çakmak Ilkögretim Okulu tarafindan geleneksel hale getirilen ve bu yil ikincisi düzenlenen Geleneksel Uçurtma Senligi’nde çocuklarla idareciler hep birlikte halay çektiler, halat çekme yarisinda rakip oldular.

Elmadag Hasanoglan Cet Deresi Mevkii’nde yapilan senlige yediden yetmise herkes katildi. Birçok uçurtmanin semayi rengârenk yapmasi ve çocuklar arasindaki uçurtmayi en yüksege çikartma mücadelesi alandaki herkes tarafindan dikkatle izlendi. Uçurtmalarin çocuklarin kendi el emekleri ile yapilmasi dikkat çeken bir unsurdu.

65 uçurtmanin yaristigi senlikte yarisma sonrasinda dereceye giren ögrencilere hediyelerini Elmadag Kaymakami Ejder Sariçiçek, Belediye Baskani Gazi Sahin, Ilçe Milli Egitim Müdürü Saim Kus verdi. Uçurtma yarisinda birinci olan Abdullah Aktas’a Kaymakam Sariçiçek küçük altin takdim etti.

Çesitli yarismalarin ve canli müzik esliginde eglencelerin düzenlendigi programda gençler ve çocuklar eglenirken yetiskinler ise piknik yapmayi tercih etti.

Çevre Bilinci Artiyor

Senlikte konusan Elmadag Belediye Baskani Gazi Sahin, Cet Deresi Mevkii’nde 15 – 20 gün içerisinde çalisma baslatilacagini bölgenin piknik yapmaya daha uygun hale getirilecegini belirtti. Gazi Sahin, Çamlik piknik alanindaki düzenleme çalismalarinin da sürdügünü belirterek ilçede baslatilan çevre bilincinin yayginlastigini belirtti.

Elmadag Kaymakami Ejder Sariçiçek ise ilçe genelindeki okullarin basarilarini hatirlatarak sunlari söyledi:

Ilçemizde okullarimizin, il bazinda ve Türkiye genelinde almis olduklari basarilari bize memnuniyet veriyor. Insallah bu arkadaslarimizin çalismalariyla okullarimiz Ilçemizi ilerde daha iyi yerlerde temsil edecekleri kanaatindeyim. Hem sporda, hem de milli egitim müdürlügümüzün düzenledigi siir yarismasinda, bilim çalismalarinda okullarimiz belli derecelere girdiler. Bundan dolayi ögretmen arkadaslarimiza, ögrencilerimize ve onlari yalniz birakmayan velilerimize tesekkür ediyorum.

Bu yil ikincisi düzenlenen senlikte halat çekme yarisina katilan Elmadag Belediye Baskani Gazi Sahin, yarismayi kazanmasi ya da kaybetmesi halinde 100 Avro’yu Maresal Çakmak Ilkögretim Okulu’na yani egitime verecegini söyledi. Yarisi kaybeden Sahin, 100 Avro’yu Okul müdürü Mehmet Güven’e verdi.

Eglence ile baslayan senlik bol müzik, yarisma, oyun ve piknik serüveni ile sona erdi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr