T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Annelerimize Mesaj

 

Elmadag Belediye Baskani Gazi Sahin, 9 Mayis Anneler Günü sebebiyle bir mesaj yayimladi. Sahin, mesajinda anneligin dünyanin en zahmetli ve sabir gerektiren bir süreç oldugu bilgisini hatirlatti.

Annelere özel bu güzel günün annelik duygusunu yüreginde yasayanlar için sevinç  ve ümit dolu oldugunu söyleyen Baskan Gazi Sahin, “Annelerimiz her zaman için çocuklarindan umutludur. Çocuklarini her zaman için karsiliksiz sevme duygusu Allah tarafindan ödül olarak tüm annelere verilmistir. Annelik sabir ve zahmet gerektirir. Çok mesakkatli bir süreç olan annelikte, annelerin tek düsüncesi evlatlarini iyi yetistirmektir.” diye konustu.

Her yil mayis ayinin ikinci pazar günü kutlanan Anneler Günü ile annelere olan sevginin, hediye sembolü ile anlatilmaya çalisilmasinin güzel bir davranis biçimi oldugunu belirten Baskan Gazi Sahin, annelere verilen degerin her toplumda yüksek derecede oldugunu söyledi.

Hz Peygamber’in ‘Cennet annelerin ayaklari altindadir.’ hadis-i serif-i ile annelere verilen kutsal degeri hatirlatan Sahin, sözlerini söyle tamamladi:
Aile kavraminda kilit görevde olan annelerimizi saygi ve hürmetle selamliyorum. Yasamimiza sevgi, saygi ve sabir katan annelerimizin bu güzel günlerini en içten dileklerimle kutluyorum.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr