T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Anneler Gününde Coşku

 

Elmadag Belediyesinin düzenledigi Anneler Günü Programina annelerin ilgisi yogun oldu. Programda eglencenin her türlüsü coskuyla yasandi.

Elmadag’da belediyenin düzenledigi anneler günü programi; konusmalar, siirler, eglenceler çekilisler ve oyun havalari ile basladi büyük bir cosku ve sevinç ile sona erdi. Elmadag Belediye Baskani Gazi Sahin’in esi Ayse Sahin ve belediye de çalisan annelerin organize ettigi program ilçe içerisinde coskuyla karsilandi. Palyaçolarin çocuklara yönelik çesitli aktivitelerde bulunmasi ve oyun alaninda çocuklarla vakit geçirmeleri annelerin rahat eglenmesini sagladi.


Eglence had safhada

Anneler Günü’ne katilan tüm annelere hediyeler verilirken çekilis ile annelere televizyon, elektrik süpürgesi ve küçük ev esyalari verildi.

Tüm annelerin Anneler Günü’nü kutlayan Baskan Gazi Sahin, annelere yönelik su konusmaya yapti:

 Kur'an-i Kerim'de erkeklerle alakali bir sure yoktur ama surenin bir tanesinin adi Nisa'dir. Yani hanimefendi anlamina gelen dolayisiyla anne anlamina gelen Nisa isminde bir sure vardir. Bakiniz Allah ne kadar deger vermis. Ikincisi Hz. Peygamberimiz de 'Cennet, annelerin ayaginin altindadir' der. Allah'in ve Peygamberin annelere verdigi, kadina verdigi deger budur. O zaman bizim toplum olarak hepimizin annelerimize 'öf' bile dememiz gerekiyor.

Canli müzik esliginde halaylar çekip doyasiya eglenen anneler, Elmadag Belediyesi Kent Tiyatrosu'nun skecini de izleyerek programi alkislarla sona erdirdiler.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr