T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Şehitlik Abidesi Yükselecek

 

Elmadag Belediye Baskani Gazi Sahin, ilçenin girisine sehitlik anitinin yapilmasi için çalisma baslatti.  Samsun Yolu üzeri Elmadag girisi Roketsan Fabrikasi yanindaki hakim tepeye yapilacak olan anitla sehitlerimiz daima hatirlanacak.

Elmadag Belediyesi Fen Isleri Müdürlügü’nün baslattigi çalisma ile 43 ili baskente baglayan Samsun Yolu üzerine bir Sehitlik Aniti yapiliyor. Projesi tamamlanan ve yapimina baslanan anit ile ilgili olarak ekipler hummali bir çalisma içerisine girdi.

Anitin yapilacagi bölgede yesillendirme çalismalarina baslayan ekipler çevre düzenlemesini tamamlayarak anit için gerekli alt yapiyi tamamladilar. Bu yil içerisinde bitirilmesi planlanan çalismanin sehitlerimizin ruhuna bir hediye olarak sunulmasi amaci tasidigi bildirildi.

Sahin, “Her Karis Toprak Sehitlerimizindir.”

Elmadag’a giris ve çikista göze ve ruha hitap edecek olan çalisma ile vatan aski için canini seve seve veren görev insanlarinin her zaman için rahmetle anilmasinin kendisi için çok önemli bir düsünce oldugunu belirten Elmadag Belediye Baskani Gazi Sahin, ” Üzerinde yasadigimiz bu topraklari sehitlerimize borçluyuz. Onlarin sayesinde gündelik hayatimiza devam ediyoruz. Onlarin sagladigi güven duygusu ile yasantimizi idame ettiriyoruz. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaslarinin kararliligi ve cesareti ile modern bir ülkede yasiyoruz. “ dedi.

30 Agustos’a yetistirilmeye çalisilacak.

Sehitlik anitinin yesil bir yerleske düzeni içerisinde olacagi; yerleskenin içerisinde oturma alanlari, tören alani, tuvalet ve çesmenin bulunacagi aktarildi. Anitin 300 metrekare alanda kurulacagini ve  10 metre yükseklikte olacagini yerleskesinin özel fidanlarla yesillendirilecegini söyleyen Baskan Gazi Sahin, çalismalarin 30 Agustos Tarihine kadar yetistirilmesi için ugras verildigini söyledi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr