T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Sokak Satrancı

 

Elmadag Cumhuriyet Ilkögretim Okulu’nda bir ilke imza atildi. Okul bahçesine açik hava Satranç sahasi kuruldu. Ilk mücadele Baskan Gazi Sahin ve 8. sinif ögrencisi arasinda yasandi.

Elmadag Kaymakamligi ve Elmadag Belediyesi’nin katkilariyla Cumhuriyet Ilkögretim Okulu bahçesine 8 metrekare boyutunda bir Satranç sahasi yapildi.  Satranç sahasinin açilisina Elmadag Belediye Baskani Gazi Sahin, Ilçe Milli Egitim Müdürü Saim Kus, Ilçe Emniyet Müdürü Adem Arslanoglu, okul ögretmenleri ve ögrenciler katildi. Açilista sportif faaliyetlerin önemine vurguda bulunularak kötü aliskanliklardan çocuklari alikoymanin ve bu konudaki en önemli önlemin sportif aktivitelere agirlik verilmesi oldugu vurgulandi.

Baskan ‘MAT’ edildi.

Satranç sahasinin açilisindaki ilk mücadele Baskan Gazi Sahin ve Cumhuriyet Ilkögretim Okulu ögrencisi Anil Gün arasinda yasandi. Oldukça düsünceli ve çekismeli geçen müsabakada yaptigi önemli hamlelerle Baskan Sahin’i ‘mat’ eden 8. sinif ögrencisi Anil Gün, sevincini arkadaslari ve ögretmenleri ile paylasti.

Müsabaka sonunda kolundaki saati kendisini yenilgiye ugratan Ilkögretim ögrencisi Anil Gün’e veren Gazi Sahin su degerlendirmede bulundu:

Kazanan spor ve dostluk; kaybeden ise kötü aliskanliklar ve kötü düsünceler olsun. Bu tür faaliyetlerle gençlerimizi güzelliklere sevk etmeliyiz. Spora ve kültürel faaliyetlere agirlik vererek gelecegimizi teminat altina almak durumundayiz. Bunun için belediye olarak elimizden gelen tüm çabayi sarf ediyoruz. Kent tiyatromuz ve orkestramizla 100’e yakin gencimizi kültürle yetistiriyoruz. Çevre bilincini asilamaya çalisiyoruz.

Ilk mücadelenin ardindan birçok mücadelenin de yasandigi açik hava satrancinda ögrenciler satrancin keyfini gönüllerince yasadilar.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr