T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
19 Mayıs Coşkusu

 

19 Mayis Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayrami, Türkiye’nin dört bir yaninda oldugu gibi ilçemizde de coskulu bir sekilde kutlandi. Ilk olarak Hükümet Konagi önünde, Atatürk Anitina çelenk birakma töreniyle baslayan kutlamalar, saat 10.00 da Ilçe Gençlik ve Spor Müdürlügü Kamp Egitim Merkezi Sahasinda devam etti. 

Ilçe Gençlik ve Spor Müdürlügü Kamp Egitim Merkezindeki törende, Ilçe Kaymakamimiz Ejder Sariçiçek, Garnizon Komutani Ertugrul Yurtseven ve Elmadag Belediye Baskani Gazi Sahin, ögrencileri ve Elmadag Halkini selamlayarak halkin bayramini kutladilar.
 
Saygi durusu ve Istiklal Marsinin okunmasinin ardindan, günün anlam ve önemini belirten konusmayi Ilçe Milli Egitim Müdürümüz Saim Kus yapti. Ögrenciler tarafindan, Gençlik adina konusma, Atatürk’ün Gençlige Hitabesi ve Gençligin Ata’ya Cevabi gür bir sesle okundu. Beden Egitim Ögretmeni Hüseyin Keskin’in Seref Çagrisi’na ögrenciler, üç kez “sagol” diyerek yanit verdiler. Koro esliginde Gençlik Marsinin okunmasinin ardindan, 19 Mayis Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayrami etkinlikleri kapsaminda,  resim ve kompozisyon yarismasinda dereceye giren ögrencilere, ödülleri Elmadag Kaymakami Ejder Sariçiçek, Garnizon Komutani Ertugrul Yurtseven, Elmadag Belediye Baskani Gazi Sahin ve Elmadag Cumhuriyet Bassavcisi Erdal Demir tarafindan verildi.
 
Tören ögrencilerin bando esliginde geçit töreni yapmasiyla devam etti. Geçit töreninde bayrak ve flamalarin geçisi, vatandaslarca ayakta karsilandi. Geçit töreninin ardindan Elmadag Lisesi, ATL METEM ve Halk Egitim Merkezi Müdürlügü gösteri gruplarinin hazirlamis oldugu gösterilerle program devam etti. 


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr