T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Samsun Yolu ‘Alt’ Ediliyor

 

Samsun Devlet Yolu’nun Ankara’dan Elmadag istikameti yönünde baslatilan alt geçit çalismasi tamamlaninca trafik iyice rahatlayacak.

Karayollari Genel Müdürlügü’nün baslatmis oldugu çalisma ile Samsun Devlet Yolu Elmadag bölgesinde trafik iyice rahatlayacak ve kazalar minimum seviyeye düsürülecek. Daha öncesinde baslatilan ve yapimi tamamlanan üst geçit ile Elmadag trafigine büyük katki saglayan Karayollari Genel Müdürlügü alt geçit çalismasi ile bu katkiyi kat kat artiracak.

Elmadag bölgesinde baslatilan yol çalismalari ile trafigin akiciliginin artmasini saglayan ekipler, viyadük çalismasinin ardindan yapilan üst geçit çalismasi ve devam eden alt geçit çalismasi ile Türkiye’nin önemli sorunlarindan biri olan trafik sorununun Samsun Yolu Elmadag bölgesinde çözüme kavusturmayi planliyor.

Hizmet için daimi diyalogdayiz

Bu plan dogrultusunda Elmadag’da Tatlica ve Kemalpasa Mahalleleri arasinda alt geçit çalismasinin basladigi belirtildi. Yapimina baslanan alt geçit hakkinda bilgilendirmede bulunan Elmadag Belediye Baskani Gazi Sahin alt geçitle ilgili sunlari kaydetti:

Samsun Karayolu'na yapilacak olan alt geçidin yüksekligi 5.25 metre genisligi ise 9.5 metre olacak. Alt geçit tamamlandiginda hem yayalar hem de araçlar, trafik güvenligine sahip olacak. Bu çalismadaki temel amaç hem insan sagligi hem de trafik sagligidir. Ilçemiz adina her türlü girisimde bulunup ilçemizi saglikli, güzel ve daha iyi yasanilabilir bir ilçe konumuna getirmek maksadiyla tüm kurum ve kuruluslarla var olan diyalogumuza daha da gelistirecegiz. Emegi geçenlere tesekkür ediyoruz.

Trafik çift seritten veriliyor

Devam eden alt geçit çalismasi esnasinda her hangi bir istenmeyen olayin yasanmamasi amaciyla gerekli önlemlerin ilgili ekiplerce alindigini ifade eden Baskan Gazi Sahin, sözlerini söyle tamamladi:

Trafigin hem Elmadag’a gidiste hem de dönüste üç seritten iki seride düsmüstür. Samsun Yolu üzerine gerekli levhalar konulmus ve kazalarin bas sebebi olan asiri hizi engellemek maksadiyla yol üzerindeki birçok noktada radar uygulamasi devam etmektedir.
 
Sürücüleri kendi, can güvenliklerini korumalari amaciyla trafik isaret ve isaretçilerine uymalari gerektigi vurgulandi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr