T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Tüy Toplar Uçuştu

 

Elmadag’da, Elmadag Belediyesi sponsorlugunda ve kaymakamlik destegi ile 15 yas alti Badminton Türkiye Sampiyonasi törenle basladi.

Elmadag Belediyesi sponsorlugunda, Badminton Federasyonu’nun düzenledigi 15 yas alti Badminton Türkiye Sampiyonasi renkli görüntülerle basladi.  28 ilden 450 genç sporcunun katildigi sampiyona 21- 23 Mayis tarihleri arasinda Elmadag Ilçe Spor Müdürlügü Kamp Egitim Merkezi’nde yapiliyor.

Müsabakalarin açilis törenine Elmadag Kaymakami Ejder Sariçiçek, Badminton Federasyonu Baskani Murat Özmekik, Elmadag Belediye Baskani Gazi Sahin, daire amirleri ve çok sayida sporcu katildi.
 
Törende konusan Badminton Federasyonu Baskani Murat Özmekik, badminton sporunun bes yil içerisinde büyük bir gelisme kaydettigini söyledi. Özmekik,”Lisansli sporcu sayisi 3 binden 30 bine, antrenör sayisinin binden 10 bine çikti. En fazla antrenör sayisi olan ikinci federasyon konumundayiz. Madalya siralamasinda ise 2009 yilinda güres, atletizm ve karate federasyonunun ardindan dördüncü durumdayiz.” Dedi.

Basari Elmadag’da artacak

Uluslararasi Balkan Sampiyonalarinda 2009 yilinda 100 madalyanin 70 ini Türkiye’nin aldigini da belirten Federasyon Baskani Özmekik, 17 yas Avrupa Sampiyonasinda ilk defa takim halinde Avrupa 3. olduklarini, ferdi sampiyonalarda ise 2 Avrupa 2. ve 2 Avrupa 3. çikardiklarini söyledi. Özmekik, ayrica son dört yilda, Bursa Çelebi Mehmet Lisesi ile 3, Süleyman Çelebi Lisesi ile 1 dünya 3. elde ettiklerini belirtti.
 
Elmadag Belediye Baskani Gazi Sahin ise Badminton federasyonunun ilçede ayri bir yeri oldugunu söyledi. Elmadag’in badmintonun büyük ilerleme kaydedecegi yere aday olacagini belirtti. Gazi Sahin, Elmadag’da ikincisi düzenlenen sampiyonanin artik Elmadag’da geleneksel hale geldigini, ellerinden geldigi kadar desteklerini esirgemeyeceklerini kaydetti.

Sampiyonluk Inancindayiz

Elmadag Kaymakami Ejder Sariçiçek, Türkiye’nin dört bir yanindan gelen sporculari ilçede agirlamaktan dolayi büyük mutluluk duyduklarini ifade etti. Sariçiçek, Avrupa ve Dünya sampiyonalarinda ülkemizi iyi bir sekilde temsil edip, daha da basarili olacaklarina, sampiyonluklarla döneceklerine inandigini belirterek sunlari söyledi:

Bu sampiyonada emegi geçen Elmadag Belediye Baskani Sahin’e, Federasyon Baskani Murat Özmekik’e ve Ankara Gençlik ve Spor Il Müdürü Ahmet Saglam’a tesekkür diyorum. Sporculara basarilar diliyorum.

Belediye 1000 adet tüy top ve raket dagitti

Renkli görüntülerle baslayan müsabakalarda Elmadag Belediye Baskanligi’nin sporcular için aldigi 1000 (Bin) adet tüy topu ve raket dagitildi. Baskan Gazi Sahin,” Spor ve sporcunun destekçisi olmaya devam edeceklerini belirterek, Gümüspala Ilkögretim Okulu Müdürü Hüseyin Omaç ile bir badminton maçi yapti. Sahin, maçi 2-0 kazandi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr