T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Bir Destandır Çanakkale

 

Elmadag Belediye Baskani Gazi Sahin; idarecilere, bürokratlara, ögrencilere ve tüm vatandaslara Çanakkale’yi anlatan Kent Tiyatrosu ekibini Çanakkale gezisi ile bir kez daha ödüllendirdi.

Elmadag Belediyesi Kent Tiyatrosu ekibi 18 Mart Haftasi ve devamindaki haftalarda sergiledigi performansla ilçenin gururu olmuslardi. Içlerindeki amatör ruhla profesyonellere tas çikartir sekilde büyük bir gurur ve emekle oyunlarini Türkiye çapinda oynayan ve profesyonel oyunculuga ilk adimini atan Elmadag Belediyesi Kent Tiyatrosu oyunculari anlattiklari ruhu yerinde yasamak amaciyla Çanakkale’ye gittiler.

Baskan Gazi Sahin’in düzenledigi gezide Çanakkale’yi ve 1915 yilinda yasanan olaylari yerinde gören genç tiyatrocular, sehitlerimize dua edip büyük mücadelenin yasandigi yerleri rehber ögretmenler esliginde gezdiler.

Gezin ve ögrenin

Gazi Sahin’in “Iyice gezin, her seyi sorun ve ögrenin.” Sözleri ile Çanakkale’yi karis karis gezen tiyatrocular, Sehitlik Abidesi’ni, Conk Bayiri’ni, 57. Alay’i, Seyit Onbasi ve Yahya Çavus’un Anitini ve Mustafa Kemal Atatürk’ün gözetleme yerini dolastilar.

Seyit Onbasi Duygulandirdi

Çanakkale’yi tarih bilinci ile dolasan tiyatrocular birçok ayrintiyi fark ettiklerini söylediler. Seyit Onbasi’nin kendilerini çok etkiledigini ifade eden tiyatrocular, sehitleri rahmetle andiklarini burada yatan sehitlerin sayesinde rahatça dolastiklarini belirterek bol bol dua ettiklerini kaydettiler.

Cumhuriyet Savunuculari

Iki günlük gezi ile tarihin taniklarindan olduklarini da sözlerine ekleyen 25 kisilik tiyatro ekibi Atatürk Cumhuriyeti’nin en büyük savunucusu olduklarini vurguladilar.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr