T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Bir Vefa Örneği

 

Ankara’nin Kazan ilçesinde bir vefa örnegi yasandi. Baskan Gazi Sahin, Mamak ilçesinin 1984–1988 dönemi (ilk Dönem) Belediye Baskani Mehmet Akgün’ü ölümünün 1. yilinda yalniz birakmadi.

Elmadag Belediye Baskani Gazi Sahin, Ankara’ya Hizmet Edenler Dernegi (AHID) Mamak Sube Baskani Osman Emir, Genel Sekreteri Lütfü Tunca ve beraberindeki heyet 15 Mayis 2009 tarihinde vefat eden Mamak’in ilk belediye baskanlarinda olan Mehmet Akgün’ü mezari basinda andilar.

Kazan Imrendi Mahallesi Mezarligi’nda yatan Mehmet Akgün’e ziyarette bulunan eski dostlar rahmetli Akgün için bolca dua ederek haklarini yeniden helal ettiler.

Vefa Heyeti

Ölümünün birinci yilinda merhumu yalniz birakmayan vefa heyeti, rahmetlinin mezarinin etrafini agaç dikti ve çesitli çiçekler ekti. Merhumun Mamak’a yaptigi hizmetlerin önemli oldugunu söyleyen AHID Mamak Sube Baskani Osman Emir ve Genel Sekreteri Lütfü Tunca, Ankara’miza hizmet edenlerin rahmetle anilmasi gerektigini hizmetlerin kalici ve devam eden bir özelliginin bulundugunu kaydettiler.

Mezar Düzenlemesi Gazi Sahin’den

Mezarlik ziyaretinde, merhuma bol bol dua eden Elmadag Belediye Baskani Gazi Sahin, Mamak ilçesinin ilk belediye baskanlarindan olan ve ayni zamanda dostu olan Mehmet Akgün’ü rahmetle andi. Gazi Sahin, merhumun mezarinin düzenlemesini ve mezar taslarini yaptirarak vefa borcunu bir nebzede olsun ödemeye çalisti.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr