T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Samsun Yolu’na Can Alıcı Darbe

 

Elmadag Belediye Baskani Gazi Sahin’i Ulastirma Bakanligi Müstesari Mehmet Habib Soluk ve Karayollari 4. Bölge Müdürü Öner Özgür ziyaret etti.

Baskan Gazi Sahin’i makaminda ziyaret eden Ulastirma Bakanligi Müstesari Mehmet Habib Soluk ve Karayollari 4. Bölge Müdürü Öner Özgür, bir süre Elmadag Belediyesi Hizmet Binasi’nda Samsun Yolu ile ilgili projeleri degerlendirdi. Burada çay içen ziyaretçilere Baskan Gazi Sahin, Elmadag Kaymakami Ejder Sariçiçek’le birlikte Türk Bayragi motifli tablo ve çesitli hediyeler sundu.

Projeler Incelendi

Belediye hizmet binasinda projeleri Elmadag Belediye Baskani Gazi Sahin ve Teknik Baskan Yardimcisi Sami Özer’le birlikte inceleyen Müstesar Mehmet Habib Soluk ve Bölge Müdürü Öner Özgür daha sonra sahaya inerek Samsun Yolu’nu rahatlatacak projeleri yerinde gördü.

Kavsaklar takip altinda

Projelerle ilgili konusan Müstesar Habib Soluk, Samsun Yolu ile ilgili projelerin teknik ekip tarafindan detayli bir sekilde incelenecegini Samsun Yolu üzeri Elmadag’a giderken sag tarafa düsen Bastas Çimento Fabrikasi kavsagi ile ilgili çalisma baslatilmasi yönünde gerekli detaylarin görüsülecegini belirtti.

Ankara’ya giderken sag tarafta bulunan ve Elmadag’a Kirikkale yönünden giriste bulunan Çaykur Ankara Pazarlama ve Üretim Paketleme Fabrikasi kavsaginda da çalisma baslatilmasi yönünde telefonda bir dizi görüsmelerde bulunan Müstesar Habib Soluk ve Bölge Müdürü Öner Özer ilgili projelerin yerinde ve önemli projeler oldugunu belirttiler.

Sehitlik Anitina Destek

Elmadag’da yapilan üst geçidi ve yapimi devam eden alt geçidi de inceleme firsati bulan Müstesar Soluk ve Bölge Müdürü Özer, yapimina baslanan Elmadag Sehitlik Aniti çalismasini da gezerek Samsun Yolu ve Elmadag için güzel çalismalarin yapildigini Elmadag Belediye Baskani Gazi Sahin’in ilçeye çok önemli projeler kazandirdigini söylediler. Müstesar Habib Soluk, Sehitlik Aniti çalismalarini çok begendigini ifade ederek gerekli destegin saglanacagini belirtti.

Canlar Yanmamali

Ulastirma Bakani Müstesari Mehmet Habib Soluk ve Karayollari 4. Bölge Müdürü Öner Özer ile bir süre sahada gezen Baskan Gazi Sahin, Samsun Yolu üzerinde yapilan ve yapimina baslanacak projelerle bu yol üzerinde canlarin yanmayacagini, insan hayatinin üzerinde önemli bir konunun bulunmadigini söyledi.

Bu yol üzerinde kazalarin en asgari seviyeye düsürülmesi için Elmadag Belediyesi olarak tüm imkanlarin zorlandigini konu ile ilgili önlemlerin alinmasi hususunda tüm kurum ve kuruluslarla görüsüldügünü kaydeden Baskan Sahin, eyvah dememek için, kazalarin asgari seviyeye inmesi için tüm önlemlerin alinmaya devam edecegini, sürücülerinde kurallara harfiyen uymalari gerektigini ifade etti.

Yöresel Yemekler Tadildi

Müstesar Habib Soluk ve Bölge Müdürü Öner Özer  saha arastirmasi sonrasinda  bir lokantada Baskan Gazi Sahin’le Elmadag’in yöresel yemeklerini tattilar. Yemekler begenilirken çalismalarin hiz kaybetmeden devam edecegi belirtildi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr