T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Halk Eğitim Göz Doldurdu

 

Elmadag Halk Egitim Merkezi yilin ilk sergisini yapti. Kursiyerlerin emekleri begeni topladi.

Elmadag Halk Egitim Merkezi, ilk sergisini Hasanoglan’da yapti. Serginin açilisini Elmadag Kaymakami Ejder Sariçiçek, Belediye Baskani Gazi Sahin ve Elmadag Halk Egitim Merkezi Müdürü Ahmet Pehlivan gerçeklestirdi.

Serginin açilisini yapan protokol heyeti vatandaslar ile birlikte bir süre sergiyi gezdi, el emegi göz nuru eserleri inceledi.

Eserlerin sahipleri kursiyerlerle de bir süre sohbet eden protokol heyeti sergi içerisinde ikram edilen lezzetleri tatti. Sergideki eserlerin kültürel özellikleri yansittigini ifade eden Belediye Baskani Gazi Sahin, bu tür ugraslarin kültür adina önemli oldugunu bu eserleri olusturan kadinlarin emeklerinin takdire sayan oldugunu belirtti.

Kültürün Yasatilmasi

Kursiyerlerin eserlerini Kaymakam Sariçiçek ve Halk Egitim Müdürü Pehlivan ile inceleyen Sahin, bu tür sergilerin devamliliginin ilçe kültürünün yasatilmasi adina önemli oldugunu kaydetti. Sahin sergide satisa sunulan birkaç eseri de satin aldi.

Tel kirma çalismasindan isleme çalismalarina kadar birçok çalismanin bulundugu sergide, protokol heyeti eserler hakkinda egiticilerden de detayli bilgi aldi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr