T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Sağlığımız Kontrol Altında

 

Insan sagligina gereken önemi veren Elmadag Belediye Baskani Gazi Sahin, Evde Bakim Hizmeti’nin yani sira saglik taramasi hizmetleri ile vatandaslara can simidi oluyor.

Elmadag Belediye Baskani Gazi Sahin’in girisimleri neticesinde Gazi Üniversitesi Tip Fakültesi’nin ve diger üniversitelerin tip fakültelerinin basarili hekimleri Elmadag’da genel saglik taramasi yapti. Elmadag Belediyesi Hizmet Binasi önünde verilen hizmete halkin ilgisi bir hayli yogun oldu.

Gazi Üniversitesi Tip Fakültesi ögretim üyelerinden Prof. Dr. Ilhan Yetkin önderliginde yapilan saglik taramasina Ankara Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi,  Eskisehir Osmangazi Üniversitesi ve Gazi Üniversitesi Tip Fakültesi’nden 12 tip ögrencisi katildi.

Gün boyu devam eden saglik taramasinda Elmadagli vatandaslarin, açlik kan sekeri, tansiyon, diyabet ve hipertansiyonlari ölçüldü.

Saglik taramasini gerçeklestiren Türk Tip Ögrencileri Uluslararasi Komitesi (TURKMSIC) temsilcilerinden Dr Can Öztürk ve Dr. Elif Keles, insan sagligina gereken önemin verilmesi hususunda bu tür çalismalarin devam etmesi gerektigini belirttiler.

Saglik Hizmetleri Devam Edecek

Insan sagligina yönelik hizmetlerin çesitli araliklarla devam edecegi bilgisini veren Elmadag Belediye Baskani Gazi Sahin, “Bu saglik hizmetinde yüzlerce vatandasimiz saglik taramasina tabi tutuldu. Bu saglik taramasi ile rahatsizligi olan hastalarimiz tespit edilecek ve tedavilerinin yapilmasi konusunda aydinlatilacaklar.” Diye konustu.

Saglik hizmetleri ile ilgili olarak belirli araliklarla bu tür hizmetlerin Elmadagli vatandaslara sunulmasi noktasinda çalismalarin devam edecegini söyleyen Sahin, hizmetlerin en iyisinin insana yönelik; sagliga yönelik hizmetlerin oldugunu belirtti.

Saglik ekibi ile yemek yinen Baskan Gazi Sahin, hekimlerle hatira fotografi çekindikten sonra doktor heyetine tesekkür etti


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr