T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Emek ve Eğlence Bir Arada

 

Elmadag Halk Egitim Merkezi kursiyerleri yilsonu sergilerini; mini konser, cosku- eglence ve emeklerine duyulan saygiyla sergilediler.

Elmadag Belediyesi hizmet binasi yerleskesi ve dügün salonunda yapilan sergiye Elmadag Kaymakami Ejder Sariçiçek, Belediye Baskani Gazi Sahin, Ankara Büyüksehir Belediyesi Sosyal Hizmet Daire Baskani Adnan Seker, Ankara Büyüksehir Belediye Baskani Melih Gökçek’in esi Nevin Gökçek, Il Milli Egitim Müdürü Kamil Aydogan’in esi Semiray Aydogan ve ev sahibi olarak Elmadag Kaymakami Ejder Sariçiçek’in esi Zübeyde Sariçiçek ve Elmadag Belediye Baskani Gazi Sahin’in esi Ayse Sahin katildi.

Serginin açilisi öncesinde kursiyerlere ve vatandaslara hitaben konusan Elmadag Kaymakami Ejder Sariçiçek ve Belediye Baskani Gazi Sahin, sergide sunulan ürünlerin degerine,  hem kültürel açidan hem de nitelikli eleman yetismesi açisindan sagladigi katkiya degindiler.

Sahin, “Kültür ve sanata tam destek”

Halk egitim merkezlerine gereken destegin ve önemin belediye nezdinde her zaman verildigine ve verilecegine dikkat çeken Baskan Gazi Sahin “Yerel yönetimler olarak, araç- gereç, mekân ve imkân dahilinde hangi destekleri verebilirsek bunlarla alakali sinirlama getirmiyoruz. Yeter ki egitime ve kültüre destek olunsun. Yeter ki gençlerimiz, hanim efendiler, ögrencilerimiz ve arzu eden herkes ögrenme gayreti içerisinde olsun.” Diye konustu

Renkli Bir Sergi

Açilis konusmalarinin ardindan Elmadag Belediyesi, Hizmet Binasi önünde sirasiyla ney dinletisi, mini halk müzigi konseri ve seymen ekibinin sergilemis oldugu yöresel oyunlar oynandi.
 
Organizasyonu begeni ile takip eden Büyüksehir Belediyesi Sosyal Isler Daire Baskani Adnan Seker, Büyüksehir Belediye Baskani Melih Gökçek’in esi Nevin Gökçek ve Il Milli Egitim Müdür Kamil Aydogan’in esi Semiray Aydogan ile serginin açilisini gerçeklestiren Baskan Gazi Sahin, bu tür aktivitelerin daimi olmasi temennisinde bulundu.

Bir saatten fazla gezdiler

Açilistan sonra Nevin Gökçek, Elmadag Kaymakami Ejder Sariçiçek’in esi Zübeyde Sariçiçek, Elmadag Belediye Baskani Gazi Sahin’in esi Ayse Sahin, Il Milli Egitim Müdürü Kamil Aydogan’in esi Semiray Aydogan’la sergiye gezdiler.

Bir saatten fazla bir süre ile sergiyi gezen hanimefendiler ürünleri çok begendiklerini, çok çesitli ve sayica fazla ürünün sergilendigini belirttiler.

Nevin Gökçek,” Biz birbirimizi iyi anliyoruz.”

44 alanda 126 kursun katildigi sergide 2225 kursiyerin sergiledigi ürünleri gezen Nevin Gökçek, insan emegine sayginin önemine degindi. Nevin Gökçek,” Halk Egitim merkezleri hanimlar için firsattir, hanimlar bu merkezlerde meslek edinmekle birlikte dost edinip is paylasimini arttirip emeklerini sergileyip mutlu olabiliyorlar. Onlarin emeklerine çok büyük saygi duyuyorum. Isledikleri her üründe, her igne darbesinde bir emek sözkonusu. Bizler göstermelik olarak degil onlarin emeklerine büyük saygi göstererek ürünlerini inceliyoruz. Biz birbirimizi iyi anliyoruz, Daha iyisini yapabilmek maksadiyla birbirimize destek oluyoruz.”  Dedi.

Sergiye gezen baskan esleri begendikleri birçok ürünü satin aldiktan sonra belediye binasi içerisinde yemek yiyip bir süre çay sohbeti ettikten sonra hatira fotografi çekindiler.

Elmadag Halk Egitim Merkezi sergisinin 10 Haziran 2010 tarihine kadar ziyarete açik olacagi belirtildi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr