T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Profesörlerin Elmadağ Çıkarması

 

Ankara Üniversitesi Elmadag Meslek Yüksekokulu mezuniyet töreninde cosku vardi. Törene çok sayida dekan katildi.

Yüksekokulu ögrencilerinin mezuniyetine Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemal Talug, Elmadag Kaymakami Ejder Sariçiçek, Belediye Baskani Gazi Sahin, Eczacilik Fakültesi Dekani Prof. Dr. Maksut Coskun, Dil Tarih ve Cografya Fakültesi Dekani Prof. Dr. Rahmi Er, Ziraat Fakültesi Dekani Prof Dr Ahmet Çolak, Yüksekokul Müdürü Prof Dr. Ayhan Serbetçi ve daire amirleri katildi.

Mezuniyet töreninde konusan Kaymakam Sariçiçek, Elmadag Meslek Yüksekokulu’nun ilçenin ufkunu gelistirdigini, kaymakamligin, belediyenin ve ilçe halkinin egitime önem verdigini kaydetti.

Sahin’den Müjde

Baskan Gazi Sahin ise egitimin üzerine titredigini su an eski saglik meslek lisesi binasini kullanan yüksek okul için plan ve projelerde yeni yerinin tescil edildigi müjdesini verdi, Sahin sözlerini söyle sürdürdü:

Su an tam insaata baslanilacak kivamdayken yasal prosedür geregi yeniden bir meclis karari alinmasi gerekiyor. Belediye olarak yeniden buranin tahsisi ile alakali karari almak için hazirlaniyoruz. Kararin ötesinde temel atilmasi için bir kisim mütesebbislerle, özel kaynaklarla, kurum ve kuruluslarin destekleri ile alakali bir çalisma baslattik.

Talug, “Gençligimi ögrenmeye borçluyum”

Ögrencilerin mezuniyet coskusuna ortak olan Rektör Cemal Talug, ögrencilere ve velilere hitaben söyle konustu:

Ankara Üniversitesi diplomasi aldiniz, diplomada diyor ki: Ankara Üniversitesi Elmadag MYO'dan mezun olmustur. Ama o diplomada yazmayanlar fakat o diplomanin anlami içinde bulunanlar var. O diplomada yazmiyor ama o diploma diyor ki, bu diplomanin sahibi Cumhuriyetin degerlerine yürekten baglidir. Bu diplomanin sahibi topluma duyarlidir. Çevresine duyarlidir. Insani degerlere baglidir. Bu diplomanin sahibi hayat boyu ögrenmenin degerini bilir. Ben gençligimi ögrenmeye borçluyum.

Kep atildi, hediyeler verildi

Konusmalarin tamamlanmasinin ardindan kep atan ögrenciler mutluluklarini arkadaslari ile paylastilar. Dereceye giren ögrencilere çesitli hediyeler verilirken okul birincisi Irem Arik, Rektör Talug ile birlikte mezuniyet kütügüne ismini çakti.

Mezuniyet töreninden sonra Elmadag Meslek Yüksekokulu Halk Oyunlari Grubu, çesitli oyunlar sergileyerek ögrencileri costurdu.

 Talug’dan Sahin’e Hediye

Törenden sonra Cemal Talug, kalabalik profesör heyeti ile birlikte Elmadag Belediyesi Binasi’nda ziyarete açik olan halk egitim merkezi sergisini gezdi. Daha sonra heyetle belediye binasinda yemek yiyen Talug burada Baskan Gazi Sahin’e katkilarindan dolayi hediye verdi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr