T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Temizlikte Değişim

 

Elmadag Belediyesi Temizlik Isleri Müdürlügü’nden bir yeni çalisma daha. Elmadag ilçe merkezinde bulunan çöp varilleri yerini çöp konteynirlarina birakiyor.

Elmadag ilçe merkezinde bulunan çöp varilleri yerini bölge bölge çöp konteynirlarina birakiyor. Elmadag genelinde devam eden faaliyetlerle ilçeye modern bir hava ve kalite katma adina yapilan çalismalardan biri olarak adlandirilan uygulamanin çevre sagligina fayda saglayacagi belirtiliyor.

Varillerin yerine konulan kapakli çöp konteynirlarinin çöp arabalarina tasinmalarinin kolay oldugu çöp içerisindeki sivi sizmalarinin önlenmesine katki sagladigi aktarildi. Ayrica çöplerin çöp aracina tasinmasi esnasinda çöplerin yere dökülmelerinin bu konteynirlarla önlenebilecegi belirtildi.

Temiz Elmadag Için

Ilçe merkezinde baslatilan çalismayla su ana kadar 100 çöp varilinin yerine çöp konteynirinin konuldugu, 150 adet çöp konteynirinin ise belirlenen bölgelere yerlestirilecegi bildirildi.

Vatandaslarin çöplerini posetlere koyup posetlerin agizlarinin sikica baglanmasinin önemine vurguda bulunan Temizlik Isleri Müdürlügü ekipleri vatandaslara daha temiz bir çevre sunmak için çalismalarini sürdüreceklerini belirttiler.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr