T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Semah’tan Sema’ya Müzikten Coşkuya

 

Elmadag Kaymakamligi ve Elmadag Belediyesi el ele vererek dostlugu ve kardesligi birlikte yasamanin ezgisel görselligini vatandaslara doyasiya yasattilar.

Elmadag Kaymakamligi, Elmadag Belediyesi ve Elmadag Kültür ve Sanat Dernegi (EKSED) is birligi ile düzenlenen geceye Kaymakam Ejder Sariçiçek, Dz. Kd. Albay Ertugrul Yurtseven, Belediye Baskani Gazi Sahin, daire amirleri ve çok sayida vatandas katildi.

Hasanoglan Anadolu Ögretmen Lisesi Amfi Tiyatrosu’nda yapilan programda birçok yörenin kültürü müzikle harmanlandi. Programda ilçe Milli Egitim Müdürü Saim Kus, güzel bir aksam yasanilmasi temennisini iletti. Saim Kus,”Egitim yilinin yorgunlugunun hem veliler açisindan hem de ögrenciler açisindan bertaraf etmenin iyi bir yöntemini hep birlikte keyifle yasayacagiz.” Dedi.

Sefalar getirdiniz dostlar

Saim Kus’un konusmasinin ardindan kalabalik koro esliginde müzik keyfinin basladigi gecede, koronun ilk çalismasi  ‘Sefalar Getirdiniz Dostlar’ adli eser oldu.

Daha sonra Semah’tan Sema’ya adli gösteride semazenler Elmadag Halk Oyunlari Gurubu ve Elmadag Türk Sanat Müzigi ve Türk Halk Müzigi toplulugundan olusan Bülent Koç yönetimindeki koro ile iç içe, kültürel bir mozaik olusturarak izleyenler görsel bir ziyafet yasattilar. Ayni anda sergilenen performansla izleyenlerin gönülleri ezgi dinletisi semazan ve halk oyunlari gösterisi ile doldu.

Solistler costu, costurdu

Programda; Faik Akbas,  ‘Gelmez misin’ Serpil Kibar, ‘Intizar’ ve ‘Askinla yana yana’, Gökhan Alkan, ‘Vurgun’ ve ‘Kara bulutlar’ Ahmet Çelebi, ‘Ahu gözlerini sevdigim dilber’ Bengi Yaman, ‘Gündüzüm seninle, gecem seninle beyhude geçti bu ömrüm seninle’ ve ‘Gözlerini gözlerimden ayirma hiç’ Kübra Eser, ‘Yazin yagar kar basima’ adli eserleri okudular.
 
Gösteriler müzikle birlikte hep vardi

Programin devaminda Turgay Özkiziltas yönetimindeki Kültür Bakanligi Raksan Ritim Grubu’nun müzik esligindeki gösterisi ve yine solistlerden Senay Bozkurt ve Bahtinur Eser’den Azeri Türküleri, Mustafa Akdeniz’den ‘Antep’in kalesine’ Murat Eroglu’ndan ise ‘tutku’ ve ‘Tanrim’ adli eserler dile geldi.

Sariçiçek ve Sahin’e tesekkür ve alkis

Gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam eden programda Elmadag Kaymakami Ejder Sariçiçek ve Belediye Baskani Gazi Sahin’e alkis vardi. Programda emegi geçenlere çiçek takdim edilmesiyle program sona erdi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr