T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Elmadağ Alt Yapıda Atağa Kalktı

 

Elmadag’da baslatilacak olan alt yapi çalismasi ile ilçe içerisindeki kanalizasyon ve yagmur suyu borulari yenileniyor.

Elmadag Belediye Baskani Gazi Sahin ilçe içerisinde baslatmis oldugu çok yönlü çalismalara bir yenisi daha ekleniyor.  Ilçe için önemli olan bir konu ile ilgili olarak ASKI ile görüsmelerde bulunan Baskan Gazi Sahin, ilçe içerisinde ki yagmur suyu ve kanalizasyon borularinin yenileme çalismalari hususunda son noktaya gelindigini bildirdi.

Yüklenici firma ile detaylar konusuldu

Konu ile ilgili olarak Teknik Baskan Yardimcisi Sami Özer; ASKI Genel Müdürlügü’nün ihalesini alan Çelikkol Firma sahibi Insaat Mühendisi Hüseyin Çelikkol, ASKI Yapi Denetim Görevlisi Eren Erbuga, ASKI’de görevli Insaat Mühendisi Vedat Uslu ve ASKI Elmadag Sube Müdürü Ali Ihsan Öztürk’le yapilacak olan çalismalarin detaylarini görüstü.

Asbest ve Pik borulara son

Konu ile ilgili çalismalarin baslayacagini belirten Teknik Baskan Yardimcisi Sami Özer, alt yapi çalismalari neticesinde ilçenin kentlesmesine önemli bir katki saglanacagini söyledi.

Sami Özer yapilacak bu çalisma ile birlikte içme suyu borularindan da revizyona gidilecegini, su an kullanilan asbest ve pik borularin yerine kalite standartlarina ve insan sagligina uygun borularin dösenecegini söyledi.

45 Km’lik çalisma basliyor

Ilçe içerisindeki borularin yenilenmesi hususunda ASKI Genel Müdürlügü ekiplerinin çalismalarina belediye ekiplerinin de destek olacagini söyleyen Özer,  Elmadag ilçesinde toplamda 45 Km’lik alt yapi tesis çalismasinin tamamlandigini çalismalara çok yakin bir tarihte baslanacagini belirtti.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr