T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Şehit Babası’ndan Şahin’e Ziyaret

 

Elmadag Belediye Baskani Gazi Sahin’i Sehit Buse Sariyag’in babasi Ünal Sariyag ziyaret etti. Baba Sariyag “Tek istegim” var.

Istanbul Halkali’da ki hain saldirinin izlerini bedeninde ve ruhunda yasayan Sehit Buse Sariyag’in babasi Ünal Sariyag, Baskan Gazi Sahin’e ziyarette bulundu. Bir akrabasi ile ziyareti gerçeklestiren Sariyag, Gazi Sahin’e her zaman yaninda bulundugu ve hiç yalniz birakmadigi için tesekkür etti.

Kizimin mirasini sahip çikilsin

Ziyarette içinde bulundugu sikintidan bahseden ve evlat acisinin zorlugunu anlatan Sariyag, Sehit babasi oldugu için gururlu oldugunu söyledi. Taziyeleri kabul etmeye devam ettigini ifade eden Sariyag, kizinin mirasi olan Facebook’ta Mustafa Kemal ATATÜRK için kurdugu  “O Masmavi Gözlere Birkez Olsun Bakabilmek Için Nelerimi Vermezdim”  adli gruba yapilan çirkin saldirilarin durdurulmasi için taleplerde bulundugunu konu ile ilgili olarak Gazi Sahin’inde destek olmasini istedi.

Idealleri vardi yüregini akli ile kullanabiliyordu

Kizinin idealleri olan ileri düsünceli vatanini milletini seven ve vatani milleti için hedefleri olan dost canlisi ve sosyal yönünün agir oldugunu söyleyen Sehit Babasi Ünal Sariyag söyle konustu: Kizim benim çok iyi niyetliydi düsünceleri vardi, idealleri vardi arkadas gibiydik her seyini paylasirdi. Tek istegim var o da kizimin kurucusu oldugu Facebook’taki gruba sahip çikilsin. O grup kizimin.” Dedi.

Sahin, Ilgili çalisma için görüsme yapacagiz

Sehit Buse Sariyag’in  sehit haberini almasiyla derin bir üzüntü içerisinde oldugunu anlatan Sahin, Ünal Sariyag’in talep ettigi Facebook’taki “O Masmavi Gözlere Bir kez Olsun Bakabilmek Için Nelerimi Vermezdim”  gurubu ile ilgili olarak yetkili mercilerle fikir alisverisi içerisinde olacagini belirtti.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr