T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Yavru Vatan’dan Ziyaret

 

Elmadag Belediye Baskani Gazi Sahin’i KKTC Turizm, Çevre ve Kültür Bakani Kemal Dürüst ziyaret etti.

Kuzey Kibris Türk Cumhuriyeti Turizm, Çevre ve Kültür Bakani Kemal Dürüst Ankara’da biz dizi ziyaretten sonra Elmadag’i ziyaret etti. Ziyaret sebebini dostluk olarak açiklayan Kemal Dürüst, Gazi Sahin’le bir süre sohbet etti.

Kahveler yudumlandi

Misafirperverligin ve dostlugun simgesi olan Türk kahvelerinin yudumlanmasi ile baslayan sohbetin Elmadag ile ilgili olan kismini Baskan Gazi Sahin anlatti. Baskan Sahin, ilçe içerisinde baslatmaya planladigi kentsel dönüsüm projelerini KKTC Bakani Kemal Dürst’e anlatti. Sahin kentsel gelisimin saglanabilmesi için yapmaya planladiklarini Dürüst’e anlatti.

Turizm, Çevre ve Kültür Bakani Dürüst Baskan Gazi Sahin’i dinledikten sonra Sahin’in Mamak Çöplügü’nde sagladigi çevre basarisi ile ilgili fikrini aldi.

Çöplükten üretime

Dürüst’ün, ‘Çevre ve çöplük ile ilgili olsun sizden ne sekilde faydalanabilirim.’ sorusuna detayli bir cevap veren Baskan Gazi Sahin, önemli olan istemek ve baslamak diye yanit verdi. Gazi Sahin, “Konu ile ilgili olarak detayli bir ön arastirma yapildi. Konusunda uzman kisilerin ve kurumlarin konu ile ilgili arastirmalari ve daha öncesindeki çalismalar irdelendi ve en önemlisi bu isin altina cesaretle elimizi koyduk ve bu ise basladik. Çöp sorunu ve çöplük sorunu cesaret isteyen bir konu ne yapsaniz elestiriye açik bir konu baslamak önemli biz basladik ve akabinde çok faydasini gördük. Çöpleri ayristirdik, islah ettik, geri dönüsümünü sagladik metan gazindan elektrik üretimini ve daha nice faydalarini gördük.” Diye anlatti.

Turizm’de artis saglanmali

Çevre konusu ile ilgili olarak yapilan sohbetin ilk kismindan sonra turizm ve turizmde nitelikli artisin saglanmasi için çalismalarin arttirilacagina dikkat çeken Kemal Dürüst, Kültür ve Turizm Bakani Ertugrul Günay’la görüsme yapmak maksadiyla Baskan Gazi Sahin’i KKTC’ye davet ederek Elmadag’dan ayrildi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr