T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Elmadağ ile Türk Kızılay’ı Yardım İçin El Ele

 

Elmadağ Belediye Başkanlığı Van’da meydana gelen, deprem felaketinde zarar gören, kardeşlerimiz için başlattığı yardım seferberliğinde toplanan malzemeleri Türk Kızılay’ına teslim etti.
Deprem felaketi yaşayan kardeşlerimizin yaralarının sarılmasında bir nebzede olsa fayda sağlamaya çalışan Elmadağ Belediyesi Sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın en güçlü şekilde yaşandığı Van deprem bölgesinde yaşanan acılara da kayıtsız kalmamış, desteğini ve yardımını esirgememiştir. İlk etapta öncelikli ihtiyaçları olan giyim, ayakkabı, çanta, ısıtıcı, yorgan, yastık, battaniye ve kuru gıdadan oluşan yardım paketlerini hazırlayarak afet bölgesine ulaşması için Türk Kızılay ı ile ortaklaşa çalıştı.

“Yardım için tek yürek olduk”
Belediye Başkanı Gazi Şahinin “Acıları yaşarken toplumsal dayanışmanın en güzel örneklerini ülkemiz insanları yaptığı yardım ve desteklerle gösteriyor. Van ‘da meydana gelen depremden etkilenen vatandaşlarımıza yardım için tek yürek olduk. Türkiye de birlik ve beraberlik duygusunun ne kadar güçlü olduğunu bu tür dayanışmalarla bir kez daha gösterdik. Yardım kampanyasına sahip çıkan tüm İlçe halkına, yardımsever vatandaşlarımız ve esnafımıza çok teşekkür ediyorum.”dedi.
.

 


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr