T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
73.yılında “Anılarla Atatürk” Elmadağ’ da Anıldı

 Elmadağ Lisesi tarafından Elmadağ Halk Eğitim Merkezi'nin toplantı salonunda 10 Kasım Atatürk'ü anma programı düzenlendi.
Törene; İlçe Kaymakamı Resul Kır, Belediye Başkanı Gazi Şahin, Garnizon komutanı Ahmet Keleşoğlu ve Elmadağ Protokolü katıldı.
"Anılarla Atatürk"  Atatürk ü anma programı; Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı'ından başlayarak Cumhuriyetin ilanından sonrasına uzanan süreçte yaşadığı çeşitli anektotlar öğrenciler tarafından canlandırıldı. Program; Saygı duruşu ve okulumuz müzik öğretmeni Mehmet Teker yönetiminde İstiklal Marşı'nın okunması, Atatürk’ün İngiliz Büyük Elçiyle baloda karşılaşmasının canlandırılması, Kültür Bakanlığı ve Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinin ortaklaşa hazırladığı Atatürk'ün temizlenmiş görüntülerinin izlenmesi, Atatürk’ün cephede hat ustası "İstanbullu Macit" ile tanışmasının canlandırılması, Bir milletvekili tarafından Atatürk'e padişahlığın teklif edilmesi ve Atatürk'ün buna cevabının canlandırılması, Atatürk’ün Ankara'ya gelişinin canlandırılması, Onuncu Yıl Marşı'nın okunması ile sona erdi.
Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin;”Bağımsızlık savaşımızın önderi, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, milletimizin kurtarıcısı, büyük komutan ve devlet adamı Ulu Önder Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 73. yılında bu vatan için toprağa düşmüş tüm şehitlerimizle birlikte rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz."dedi.

Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr