T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
20 Genç Törenle Askere Uğurlandı

 

Elmadağ’ın Yeşildere mahallesinde 20 genç törenle askere uğurlandı.
Yeşildere Hizmet  binası önünde her yıl geleneksel olarak düzenlenen törene Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin'in yanı sıra ilçeye bağlı Yeşildere Mahallesi sakinleri katıldı.

Askerlik hayatın dönüm noktasıdır.
Törende konuşan, Belediye Başkanı Şahin, 'Cenab-ı Allah anne ve babalara hayatları boyunca bazı mürüvvetler verir. Onlardan en önemlilerinden bir tanesi de evlatlarının vatani vazifelerindeki gururlu görevlerini yerine getirmeleridir.”dedi. Askerlik, vatanımıza, bayrağımıza ve milletimize bağlılığımızın sembolüdür diyen Başkan Şahin”  Bir eğitim yuvası olarak görünen askerlik, insan hayatının bir dönüm noktası olarak kabul edilir. Her Türk gencinin gönlünde şerefli bir askerlik yapmak yatar. Bu görevi yerine getirmek her Türk gencinin en tabi hakkıdır. Asker kardeşlerimize vatani görevlerinde başarılar dilerim. Allah güle güle gitmek ve gelmek nasip etsin" dedi.

Türk bayrağına sarılı Kuran- kerim hediye edildi.
Asker duası okuyan Başkan Şahin, gençlere içinde Türk bayrağına sarılı Kuran-ı Kerim bulunan paketler dağıtırken , uğurlama sırasında her asker için havai fişek atıldı.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr