T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Diyabet Hastalığı Eğitim Etkinlikleri

 

Gazi Üniversitesi Prof.Dr.İlhan Yetkin’in önderliğinde,Elmadağ Sağlık Grup Başkanı Türkan Yılmaz eşliğinde,Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin ‘in destekleri ile Elmadağ Düğün salonunda Diyabet Hastalığı hakkında bilinçlendirme eğitimİ düzenlendi.
Eğitime;İlçe Belediye Başkanı Gazi Şahin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Mustafa Elduran, Ankara Büyükşehir Bel Beton A.Ş Genel Müdürü Mustafa Özbakır,Elmadağ da yaşayan diyabet hastaları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Prof.Dr.İlhan Yetkin’in Şeker hastalığının hızla yayılan ve büyüyen bir hastalık olduğunu belirterek,Bu hastalık 1980’li yıllarda % 2, 1990 yıllarda % 4, 2000’li yıllarda % 7.2 ve son olarak ise 2011 yılında % 13.7 oranlarına kadar yükselmiştir” dedi.Yetkin;Diyabet (Şeker), hastalığı nedir? Yan etkileri nelerdir,tedavisi nasıldır ve nelere dikkat edilmesi gerektiği hakkında bilgiler verdi.
Prof. Dr. Yetkin, bu gibi eğitimleri diğer ilçelerde de yaptıklarını fakat hem idareciler ve siz katılımcılar kadar ilgi görmediklerini belirterek. Sizler ile bizleri burada buluşmamızı sağlayan, desteklerini esirgemeyen Sayın Başkanımız Gazi Şahin’e sonsuz teşekkürler ediyor,Bu eğitimleri uzun süreli sürdürmek sizleri bilinçlendirmek istiyoruz diyerek konuşmasını tamamladı.   

“Bakarsan bağ,bakmazsan dağ olur”
Başkan Gazi Şahin“Şeker hastalığının en önemli tedbiri ise,insanın kendine çok iyi bakmasıdır.Hani derler ya Bakarsan bağ bakmazsan dağ olur diye,İşte bu söz şeker hastası olan bir insan için çok uygun bir sözdür.Şeker hastası olan bir hasta kendine iyi bakarsa, hastalığın yan etkilerini çok az görür” dedi.Bu çalışmayı İlhan Hocam,Elmadağ Sağlık Grup Başkanlığımız ve Belediyemiz işbirliği ile yapıyoruz ve bu güzel çalışmayı devam ettirerek bilinçlenmek, bilgilenmek istiyor,emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi
.


 


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr