T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Öğretmenler Günü

 

Elmadağ da  Öğretmenler Günü, Elmadağ Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonunda Yapılan Program ile Kutladı.
Programa; Elmadağ Kaymakamı Resul Kır, Belediye Başkanı Gazi Şahin, Garnizon Komutanı Ahmet Keleşoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, İlçe protokolü, Öğretmenler, Öğrenciler ve çok sayıda  vatandaş katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan Programın açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş; “Şartlar ne olursa olsun, bizler bu vatana millete, bayrağını seven sayan nesiller yetiştirmek için sözler verdik ,yeminler ettik. Onun için bizlere emanet edilen yavrularımızın eğitimleri için vatana millete en faydalı bireyler olabilmeleri için, elimizden gelenin her zaman en iyisini yapacağız diyerek, Tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutlar,Eğitime her fırsatta destek olan Başkanımız Gazi Şahin’e de bu vesile ile teşekkür ederiz.” dedi.

“Öğretmenlik,  Hata Yapma Lüksü Olmayan Bir Meslektir”
Başkan Gazi Şahin; “Öğretmenlik bire bir insan yetiştiren, o insanları topluma en güzel  bireyler olarak hazırlayan ve onun için hata yapma lüksü olmayan bir meslektir” dedi. “Gönül kapısı açık olan ,hizmet aşkıyla yavrularımızı geleceğe hazırlayan,öğrettiği bilgilerle iç ve dış dünyamızı aydınlatan siz değerlerli öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum” dedi ve  İlçedeki tüm öğretmenlere kendi adlarına yazılan, özenle hazırlanan gül hediye etti.

Bu Yıl İçerisinde Emekli Olan Eğitimciler De Unutulmadı.
Bu yıl içerisinde emekli olan 6 öğretmene Elmadağ Kaymakamlığı ve Elmadağ Belediyesi tarafından teşekkür belgeleri ve  çeşitli hediyeler verildi.
İlçe genelinde okullar arasında kompozisyon,şiir ve resim dallarında yapılan yarışmalarda derece alan öğrencilere Elmadağ Belediye Başkanı tarafından hediyeler    verilerek başarıları ödüllendirildi.
Program, 22 Stajyer öğretmenin yemin etme töreninin ardından sona erdi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr