T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
25 İlçede Ağaçlandırma Kampanyası Başlatıldı

 

Ankara Valiliği tarafından başlatılan,Elmadağ Kaymakamlığı,Elmadağ Belediye Başkanlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen, ağaçlandırma  programına gençler büyük ilgi gösterdi.

Fidanlar sevgi ile toprakla buluştu
İlçedeki tüm okullardan gelen öğrenciler otobüslerle ağaç dikim alanına ulaştırıldı. Büyük bir coşku  ve sevgi ile dikilen fidanlar toprakla buluştu.

“Havadaki Zehir i Oksijene çevirelim.”
Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin;”Geçen yıl ve bu yıl “70 den 70 e hatıra ormanı” ve “Bir yavru ağacın olsun” ağaçlandırma kampanyalarıyla on binlerce fidanın toprakla kavuştuğu ilçemizde yeşillendirme hareketi kapsamında fidanlar toprakla kavuşmaya devam ediyor.”dedi.  Tek tek öğrencilerin isimlerinin verildiği,2 bin fidanın toprakla buluştuğu etkinlikte, Tüm Okullardan gelen öğrencilerimizin kendi istekleri ile  böyle bir faaliyette yer almasından mutluluk duyduğunu belirten Başkan Gazi Şahin ” Fidanların can bulması ve ormanlarımızın yaşatılması için sulama sistemlerinin kurulacağının da sözünü verdi.”Havadaki zehir i elbirliği ile oksijene çevirelim “dedi.

İlçemiz yeşile doyacak
Elmadağ çed deresi mevkiinde, büyük bir mutlulukla, doğanın korunması ve oksijen alanının genişlemesi için fidan diken doğayı seven öğrenciler, çam dikerek herkesi sağlıklı bir çevreye katkı sağlamaya davet ettiler.


 


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr