T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Engelleri Kaldıralım

 

“Engelleri Kaldır” adlı sunum ile Elmadağ Halkeğitim Merkezinde Başlayan Dünya Engelliler Günü programına; İlçe Kaymakamı Resul Kır, Belediye Başkanı Gazi Şahin,İlçe Garnizon Komutanı Ahmet Keleşoğlu,İlçe Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş,İlçe Müftüsü Faruk Turhan ,Elmadağ Engelliler Başkanı Havva Tiryaki,Daire amirleri,okul müdürleri,engelli öğrenciler, velileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

ENGELLİLERİMİZİ BİR GÜN DEĞİL HERGÜN ANMALIYIZ
Volkan Türkoğlu Özel Eğitim Okulu, Etik Özel Eğitim Okulu ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen programın açılış konuşmasını yapan  İlçe Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş; “Allah bizleri  fiziki görüntümüze göre değil , kalp güzelliğimize göre değerlendirir.Engellilerimizi bir gün değil hergün anmalı, onlar için elimizden gelenleri hep beraber yapmalıyız .”dedi.

EŞİT MUAMELE GÖRMEYİ DİLİYORUZ.
Elmadağ Engelliler Başkanı Havva Tiryaki “;Dünya Engelliler Gününde kader arkadaşlarımızla bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Sosyal yaşantımızda engelsiz yaşayabilmeyi , eşit muamele görmeyi diliyor,bu konuda Devletimize sonsuz güveniyoruz.”dedi.

HER BİRİMİZ FARKLIYIZ AMA AYNI DEĞERDEYİZ.
Engelli vatandaşları anlayabilmek ve onlarla birlikte olmak adına düzenlenen törene katıldığı için çok mutlu olduğunu ifade eden Başkan Gazi şahin;” Eğer kafalarda ve yüreklerde engeller kaldırılmışsa, fiziksel engeller bizim hayatımızı sürdürmemize ve yaşamamıza engel olamaz. Dünyanın bin bir renkli bin bir çiçeğiyiz, Her birimiz farklıyız belki ama emin olun hepimiz aynı değerdeyiz " dedi. Engellilerin sorununun toplumun sorunu olduğunu belirterek, toplumdan, engellilere acımalarını değil sosyal yardımlaşmayla hayatı paylaşmalarını beklediklerini vurguladı. 

ENGEL TANIMAYAN ÖĞRENCİLERİMİZE BÜYÜK ALKIŞ.
Engelli öğrenciler tarafından  “Cici Kızlar” ve Ispanaklı yumurta tarifi  müzikali , ”Fark var” adlı müzik eşliğinde dans şov, Atım Arap adlı şarkı eşliğinde seğmen gösterileri”,Bir Elmanın iki yarısı” adlı  şarkı dinletisi,”hayat herkese güzel” ve “Rüya” adlı şiir  dinletileri çok beğenilerek izleyiciler tarafından büyük alkış aldı.
Program Elmadağ Belediyesi tarafından engelli öğrencilere hediye verilmesi ile sona erdi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr