T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Kurumlar İşbirliği ile Gelen İstihdam

 

İş-Kur Ankara İl Müdürlüğü, Elmadağ Belediyesi ve Ankara Üniversitesi Elmadağ Meslek Yüksek Okulu iş birliğiyle açılan, istihdam garantili, bilgisayarlı muhasebe kursu tamamlanmış olup,hak eden kursiyerlere sertifikaları Elmadağ Meslek Yüksek Okulu konferans salonunda yapılan Sertifika törenini ile verilmiştir.

Elmadağ Meslek Yüksek Okulun da 320 saat 53 gün Bilgisayarlı muhasebe kursu  gören 20 kursiyer sertifikalarını Ankara Milletvekili Emrullah İşler, Elmadağ İlçe Kaymakamı Resul Kır, Belediye Başkanı Gazi Şahin,İlçe Garnizon komutanı Deniz Albay Ahmet Keleşoğlu, İş Kur Ankara İl Müdürü Talip Altuğ Elmadağ Meslek Yüksek Okulu Müdürü Ayhan Şerbetçi tarafından  aldılar.

Çalıştıracak vasıflı Eleman Bulamıyoruz.
Ankara Milletvekili Emrullah İşler “Bu güzel proje münasebeti ile burada sizlerle olmaktan mutluyum. Bundan birkaç ay önceyapılan bir toplantıda işverenlerin “Çalıştıracak vasıflı elaman bulamıyoruz” dediklerini hatırlıyorum ve  İş Kur un  bu konuda çok güzel adımlar atmakta olduğunu görüyorum. İş garantili kurslar vererek kalifiye elamanlar yetiştiren İş kur sayesinde, İşsizlik oranı gün güne düşmektedir” dedi.“ İnşallah sizler bu sertifikalar ile hepiniz iş sahibi olacak ve kendinizi geliştirerek daha iyi kalifiye elamanlar olarak daha iyi maaşlar alacaksınız”.dedi.”Tekrar bu projede emeği gecen herkese teşekkür ediyor, sertifika alan kursiyerlerimize de hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Ankara İş Kur İl Müdürü Talip Altuğ ;  “Kurum olarak hizmet için varız, hizmet için bu işteyiz” dedi. Altuğ Kursların devam edeceğini belirterek “ Böyle destek olan idarecilerimiz varken bizim de hizmetlerimiz kurslarımız devam edecektir”  dedi.

Aşkla, Şevkle ve Azimle Çalışan Başkana Teşekkür
İlçe Kaymakamı Resul Kır “ Bu projeden desteklerini esirgemeyen, Elmadağ’ımızın gelişmesinde gecesini gündüzüne katarak, aşkla, şevkle ve azimle çalışan Başkan GAZİ ŞAHİN’ e ve bu kursta emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. Kursu tamamlayan kursiyerleri de tebrik eden Kaymakam Kır “ Sertifikalarınız hayırlı olsun, hayatta başarılar diliyorum” dedi.

“Azim ve Hırsın Olduğu Yerde Başarısızlık İmkansızdır”
Elmadağ belediye Başkanı Gazi Şahin “ Bu kursun açılmasında desteklerini esirgemeyen İŞ-KUR Müdürlüğümüze, Kaymakamlığımıza ve Meslek Yüksek Okulu Müdürüne teşekkür ediyorum” dedi. Kursiyerlere de göstermiş oldukları azim ve başarılarından  dolayı tebrik eden Başkan Şahin “ Azim ve hırsın olduğu yerde başarısızlık imkansızdır, sizlerde çalışarak azim ederek bu sertifikaları hak ettiniz hepinizi tebrik ediyor, başarılar diliyor hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.
Tören kursiyerlere sertifikalarının verilmesinin ardından sona erdi. 


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr