T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Tarım Güzeli Belli Oldu

 

“Dünyada tarımsız yaşanmaz” ilkesi doğrultusunda; tarım sektörünün ön plana çıkması, tarımla uğraşan insanlarımıza önemsendiklerini ve desteklendiklerini göstermek maksadıyla Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye Kömür İşletmeleri, TİGEM, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği, Türkiye Ziraatçılar Derneği, Tarmakbir ve Türkiye Veteriner Hekimler Birliği’nin destek ve katkılarıyla projelendirilen “Türkiye Tarım Güzeli” yarışması , 28 Ocak 2012 tarihinde “Büyük Anadolu Hotel” Ankara’da gerçekleştirilecek olup, Türkiye’de ve dünyada bir ilk olma özelliğine sahip olacak, uydudan yayın yapan 16 yerel ve 1 ulusal televizyondan canlı yayınlanacak.

Bu Yarışma adından anlaşılacağı gibi Tarımla alakalı olduğu için yöresel kıyafetlerle yapılacak olup bu kıyafetlerin kreasyonları ünlü modacı Yasin Soy tarafından organize edilecek.

Sıra Dünya Tarım Güzellik yarışmasında

Yarışmada birinci seçilen tarım güzeli, ülkelerinde yapılan festivallerde birinci seçilen tarım ürün güzellerinin yarışacağı “Dünya Tarım Güzeli” güzellik yarışmasında ülkemizi ve  kurumumuzu temsil edeceği gibi yöremize has ürün yada ürünlerin de uluslararası arenada da adından söz ettirecek.

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin; “ Ana unsurun tarım olduğu butür organizasyonlar yapıldığı bölgeye, sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda artı değerler katmaktadır. Organizasyonda emeği geçen herkese şimdiden teşekkür ediyorum.”dedi.

Tarım Güzeli Metem den seçildi.

Yapılan görüşmeler sonucunda, sorulan sorulara verilen cevaplar karşısında 10 öğrenci içinden Elmadağ Metem Lisesi 10.sınıf öğrencisi Demet Soylu yarışmaya katılıp, İlçemizi temsil etmeye hak kazandı.


 

 

 


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr