T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
“İlham Veren Lider-Etkili liderlik”

 

Elmadağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, Elmadağ Halk Eğitim Merkezinde “İlham veren Lider-etkili liderlik” konulu konferans düzenlendi.

Konferansa; Elmadağ Kaymakamı  Resul KIR, Belediye Başkanı Gazi ŞAHİN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş,Daire Amirleri,Muhtarlar,Okul Müdürleri,Müdür yardımcıları ile çok sayıda öğretmen katıldı.

NLP uzmanı Alişan KAPAKLIYA konuşmasında ; Liderliğin önemli bir mevkii olduğunu, yüksek sesle ve kızgın anlatımların akılda kalmadığını, esprili ve ilgi odaklı konuşmaların dikkat çekici olduğunu vurgularken,Yöneticiliğin gezip, görüp sorunları yerinde görme açısından değerlendirilmesi gerektiğini, eğitim ve öğretiminde şiddet unsuru olmadan daha verimli olduğunu kaydetti.

 Özellikle ebeveynlerin çocuklarına sevgi ile yaklaşmasını öneren  KAPAKLIKAYA, “Yüreğinizi sevgiyle doldurun şiddeti bırakın. Çocuklara ders çalış demeyin ufuk gösterin. Çünkü onların bu şekilde özgüvenleri kaybolur. Çocuklar sosyal hayatta da etkin olmalıdır. Anne babalar dizi izlerken çocukların ders çalışmasını beklemek yanlış olur. Onlara iyi örnek olmalıyız. Liderliğin %15’i mesleki bilgi, %85’i iletişim becerileri ile ilgilidir. Başarıyı kazanmada her zaman takım ruhu esastır.” Dedi.

Belediye Başkanı Gazi ŞAHİN ; “Lider, ağacın yaprakları ile uğraşmaz, problemin köküne iner, Çözüm üretir. Zor olan beyni açmak değil, doğru anahtarı bulmaktır. Dikkatin ve öğrenmenin sınırı yoktur. Başarılı bir lider olmak için herkesin yaptığını yapmayacaksın, kimsenin yapmadığını yapacaksın” dedi. Başkan Şahin;“Elmadağ Şahlanıyor” projesi kapsamında eğitimin çok önemli olduğunu ,  bu tür konferanslar ile seminerlerin devam edeceği müjdesini de verdi.


 


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr