T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
"Çırak Aranıyor"

 

Elmadağ Belediyesi tarafından organize edilen etkinlikler çerçevesinde ,Osman Cavcı tiyatrosu  ekibi tarafından sunulan çocuklara yönelik “Çırak aranıyor” adlı oyun Elmadağ Düğün salonunda sergilendi.
Ücretsiz olarak sahnelenen ve yaklaşık 40 dakika süren “Çırak Aranıyor” adlı oyunu İlçe genelindeki okullardan gelen  400 öğrenci beğeni ile izledi.
Osman Cavcı ”Sanatsal faaliyetlerin çocukların yaratıcılıklarının gelişmesinde olumlu etkileri olduğu bilinmektedir. Bu faaliyetlerin içinde Çocuk Tiyatrosu, hem görsel hem de işitsel özellik taşıdığı için diğer sanat dallarından farklı olarak çocuğun gelişiminde en etkin olabilen sanat dallarının başında yer almaktadır. Tiyatronun çocukların eğitilmelerinde amaç değil araç olarak kullanılması önemli olandır.”dedi.
Belediye Başkanı Gazi Şahin ;”Burada eğlenceli anlatım tarzıyla ve genellikle eğitici amaçlarla kaleme alınmış olan çocukların yetişme ve gelişmesinde, kültür ve bilgi yönünden zenginleşmesinde, davranış ve beceri kazanmasında çocuk tiyatrolarının önemini bir kez daha görmüş olduk. Emeği geçen tiyatro oyuncularımıza teşekkür ederiz.”dedi. Başkan Şahin;”Belediye Kent tiyatrosu tarafından  Ocak ayı içerisinde “Elma Dede” ve “Nasrettin Hoca” adlı 2 oyunun sahneleneceği müjdesini de verdi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr