T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Yollar Açılıyor

 

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin; Bölge denetimi sırasında Elmadağ İlçesinde bulunan Akyurt ile Hasanoğlan mahallelerini birbirine bağlayan yolun bozuk olması dolayısıyla ulaşımın sağlanamadığını tespit etti.
Başkan Şahin; Yapılan fizibilite çalışmaları sonucunda; Bağlantı yolunun toplamda 17 Kilometre olduğunu, ancak geçmiş dönemlerde Hasanoğlan istikametine 8 Km.lik kısmının asfaltlanıp, geride kalan 9 km.lik kısmının yapılamadan bırakıldığını ve ulaşımın bu noktalarda sağlanamadığını ifade etti. Konunun önemini Ankara Büyükşehir Belediyesiyle paylaşıp, yolun yapılması için çalışmalara başlandı.

30 km avantaj sağlanacak
Başkan Şahin;Bu yol tamamlanıp hizmete açıldığında, Elmadağ İlçemizden havaalanına olan yolun mesafesinin 72 kilometre den, 40 kilometrelik bir mesafeye düşeceğini, yani Ulaşımda İlçe için 30 km avantaj sağlanacağını ifade etti.

Sanayi Bölgemiz güçlenecek
Başkan Şahin; “Ayrıca bu bağlantı yolunun tamamlanmasıyla İlçemizde bulunan sanayi bölgemiz ile Akyurt sanayi bölgesi arasındaki ilişkiler daha güçlenecek, ilçemize getiriler sağlayacaktır”.dedi. 


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr