T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Ev Hanımlarından Üretime Destek

 Elmadağ Belediyesi binasında faaliyet gösteren Giyim ve Mefruşat Kursunda dikiş nakış yapan kadınlardan, Başkan ŞAHİN’e desteklerinden dolayı hediye verildi.

Elmadağ Belediyesi, belediye binasında faaliyetlerini sürdüren giyim ve mefruşat kursunda eğitim alan kadın kursiyerler Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin’e kendilerine sağladıkları desteklerden dolayı nakış işlemesi hediye ettiler.

Başkan Gazi ŞAHİN’e ev hanımlarının hediyesini kursiyerler adına Halk Eğitim Merkezi’ne bağlı usta öğretici Zekiye Tuncer verdi. Tuncer, Elmadağ’da Gazi ŞAHİN ismiyle çok unsurun değiştiğini hizmetin ve güler yüzün hakim olduğunu belirtti.

Gazi ŞAHİN’den Elmadağlı Kadınlara ELMEK müjdesi

Hediyesini teslim alan Başkan ŞAHİN kursiyer kadınlarla bir müddet sohbet ettikten sonra Elmadağlı kadınlara müjdeli haberler verdi.

Başkan Gazi ŞAHİN, bir nebzede olsa üretime sağladıkları katkılardan dolayı ev hanımlarına tebriklerini ileterek, bu tür kursların devamının geleceğini, kursların sayılarının arttırılacağını, kurslara yeni makineler getirilerek var olan makine sayının arttırılıp ilerisi için kısa adı ELMEK olan Elmadağ Meslek Edindirme Kursu’nun açılacağını söyledi.

Başkan ŞAHİN, kurs merkezinde küresel krize atıfta bulunarak meslek edindirme kurslarının önemine değindi. ŞAHİN, sözlerine şöyle davam etti. “Dünyayı etkisi altına alan kriz ortamında vatandaşların ileriye yönelik planlama yapmaları, kendilerini geleceğe hazırlamaları gerekmektedir.  İlerlemenin ve gelişmenin sağlanması için de meslek edindirme kursları vatandaşlarımız için bir fırsattır. Kalifiye elemana her zaman ihtiyaç duyulabilmektedir. Bu yüzden vatandaşlarımızın bu tür kurslara ilgi göstermeleri en çok kendilerine fayda sağlayacaktır.” dedi.

Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr